Od 22 maja Koleje Śląskie rozpoczynają wymianę terminali mobilnych

Koleje Śląskie informują, że już wkrótce w ich pociągach rozpocznie się wymiana terminali mobilnych, w które wyposażone są drużyny konduktorskie. Pierwsze terminale wymienione zostaną już 22 maja 2023 roku. 

Od 22 maja Koleje Śląskie rozpoczynają wymianę terminali mobilnych
Wymiana terminali rozpocznie się 22 maja. fot. Koleje Śląskie

Od 22 maja Koleje Śląskie rozpoczynają wymianę terminali mobilnych

Nowe terminale mobilne dla drużyn konduktorskich będą posiadały zintegrowaną aplikację sprzedażową z aplikacją płatniczą (wszystko na jednym urządzeniu). Proces wymiany terminali prowadzony jest przede wszystkim po to, by wyeliminować jakiekolwiek pomyłki związane z płatnościami kartowymi. Dodatkowo usprawni i ułatwi to pracę pracownikom drużyn konduktorskich, co bezpośrednio przełoży się na skrócenie czasu obsługi pasażerów.

Warto przypomnieć, że obecnie drużyny konduktorskie wyposażone są w terminale mobilne do sprzedaży i kontroli biletów oraz w terminal płatniczy, które nie są zintegrowane z terminalem sprzedażowym.

Co istotne - aplikacja płatnicza przyjmuje płatności wyłącznie kartami bezstykowymi (zbliżeniowymi) oraz płatności zbliżeniowe BLIK-iem. Nie będzie więc możliwości wkładania karty do terminala.  

Wprowadzanie tego typu nowych rozwiązań czasami wiąże się z pewnymi utrudnieniami i choć śląski przewoźnik regionalny liczy na to, że w tym przypadku uda się ich uniknąć - to gdyby się takowe pojawiły apeluje o wyrozumiałość pasażerów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].