Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konkurs dla uczniów klas mundurowych

Tegoroczna edycja łączy dwa dotychczasowe konkursy "Policjanci w służbie historii" i "Żołnierze w służbie historii". Celem konkursu "Policjanci i Żołnierze w Służbie Historii" jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii służb mundurowych w czasach II Rzeczpospolitej i II Wojny Światowej oraz ich wkładu w budowę niepodległego i niezależnego Państwa Polskiego.

Konkurs dla uczniów klas mundurowych
Uczniowie klas mundurowych mają dodatkową motywację, by zgłębić historię / fot. Policja

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest przez Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Komendą Główną Policji. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii służb mundurowych w czasach II Rzeczpospolitej i II Wojny Światowej. Chodzi również o to, by podkreslić, jaki wkład w budowę niepodległego i niezależnego Państwa Polskiego wniesli mundurowi, a także zwrócić uwagę na etos służby.

Uczestnicy konkursu tworzą 2- lub 3-osobowe zespoły, pracujące pod kierunkiem nauczyciela-opiekuna. Ich zadaniem będzie odnalezienie postaci policjanta, który pełnił służbę w Policji Państwowej/Policji Województwa Śląskiego w okresie XX-lecia międzywojennego i/lub II wojny światowej, a swoją służbą przyczynił się do budowania polskiej państwowości oraz może stanowić przykład etosu służby policjanta.

Z kolei opisując postać żołnierza należy wybrać osobę, która pełniła służbę w strukturach militarnych polskich organizacji wojskowych, a służbą przyczyniła się do budowania polskiej niezależnej państwowości i może stanowić przykład etosu żołnierza.

W oparciu o zdobyte na temat postaci informacje wykonują 3 zadania: prezentacja bohatera, opis miejsca oraz żywą lekcję historii.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać poprzez założenie konta na platformie internetowej konkursu oraz rejestrację zespołu do 29 maja 2023 roku. Konkurs skierowany jest do uczniów klas mundurowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Policjanci w służbie historii.

fot. Policja

/źr. Policja/

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (31.0. * .24) 11.05.2023 00:51

Jeśli chodzi Ci o "palowanie" osobników pokroju lemparciątek trafionych piorunem szatana...
To są ci policjanci moimi bohaterami :D

~Cyklopentan (146.70. * .9) 10.05.2023 21:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Policjanci i Żołnierze w Służbie Historii"

Palowania kobiet historia im nie zapomni.