Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wizyta studyjna uczniów Ekonomika

19 kwietnia grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu wzięła udział w wizycie studyjnej w austriackiej firmie transportowej LKW Walter z Wiednia. Spotkanie było efektem podpisanego w roku 2019 porozumienia między stronami. W ramach porozumienia cyklicznie odbywają się spotkania przyszłych logistyków i ekonomistów z HR Managerem WALTER GROUP Panem Krzysztofem Adamczukiem, zarówno w murach naszej szkoły, jak i w austriackiej siedzibie firmy.

Wizyta studyjna uczniów Ekonomika
19 kwietnia grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu wzięła udział w wizycie studyjnej w austriackiej firmie transportowej LKW Walter z Wiednia. Fot. ZSE

LKW Walter to przedsiębiorstwo ze stuletnią tradycją i należy do największych tego typu firm w Austrii. W głównej mierze koncentruje się na organizacji transportu ładunków całopojazdowych na obszar Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Grupa LKW Walter jest koncernem prywatnym odnoszącym znaczące sukcesy, zatrudniającym pracowników mówiących w 35 językach pochodzących z 40 krajów świata i kooperującym z 14 tysiącami przewoźników na całym świecie.

Dzięki współpracy młodzież Ekonomika zapoznaje się z wymaganiami dotyczącymi praktyk zawodowych, stażu oraz podejmowania w przyszłości pracy w tej firmie. Zainteresowani praktyką uczniowie odbywają rozmowy kwalifikacyjne w języku niemieckim i aplikują na staże lub płatne praktyki. Dotychczas kilkoro naszych absolwentów wstąpiło w szeregi pracowników firmy. W tym roku praktyki podejmą kolejne dwie osoby z klasy o profilu technik logistyk.

W trakcie kwietniowego spotkania w siedzibie firmy w Wiedniu uczniowie wykazywali duże zainteresowanie przedstawianą tematyką. Młodzież poznała historię zakładu oraz przyjrzała się z bliska pracy osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych.

Była to cenna lekcja praktycznej nauki zawodu oraz otwarcie perspektyw zatrudnienia na zachodnim rynku pracy z wykorzystaniem nabytych w naszej szkole kompetencji zawodowych, takich jak przygotowanie dokumentacji transportowej, organizacji tras przewozu z ich wyceną, a także umiejętności języka niemieckiego zawodowego.

Po spotkaniu z przedstawicielami oraz pracownikami firmy młodzież skorzystała z okazji, żeby zobaczyć najważniejsze miejsca na turystycznym szlaku stolicy Austrii: Pałac Schönbrunn, Muzeum Wozowni Cesarskiej, Belveder- piękną rezydencję księcia Sabaudzkiego, architekturę Hundertwassera, Stare Miasto, Hofburg oraz Katedrę św. Szczepana.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].