Wizyta studyjna uczniów Ekonomika

19 kwietnia grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu wzięła udział w wizycie studyjnej w austriackiej firmie transportowej LKW Walter z Wiednia. Spotkanie było efektem podpisanego w roku 2019 porozumienia między stronami. W ramach porozumienia cyklicznie odbywają się spotkania przyszłych logistyków i ekonomistów z HR Managerem WALTER GROUP Panem Krzysztofem Adamczukiem, zarówno w murach naszej szkoły, jak i w austriackiej siedzibie firmy.

Wizyta studyjna uczniów Ekonomika
19 kwietnia grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu wzięła udział w wizycie studyjnej w austriackiej firmie transportowej LKW Walter z Wiednia. Fot. ZSE

LKW Walter to przedsiębiorstwo ze stuletnią tradycją i należy do największych tego typu firm w Austrii. W głównej mierze koncentruje się na organizacji transportu ładunków całopojazdowych na obszar Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Grupa LKW Walter jest koncernem prywatnym odnoszącym znaczące sukcesy, zatrudniającym pracowników mówiących w 35 językach pochodzących z 40 krajów świata i kooperującym z 14 tysiącami przewoźników na całym świecie.

Dzięki współpracy młodzież Ekonomika zapoznaje się z wymaganiami dotyczącymi praktyk zawodowych, stażu oraz podejmowania w przyszłości pracy w tej firmie. Zainteresowani praktyką uczniowie odbywają rozmowy kwalifikacyjne w języku niemieckim i aplikują na staże lub płatne praktyki. Dotychczas kilkoro naszych absolwentów wstąpiło w szeregi pracowników firmy. W tym roku praktyki podejmą kolejne dwie osoby z klasy o profilu technik logistyk.

W trakcie kwietniowego spotkania w siedzibie firmy w Wiedniu uczniowie wykazywali duże zainteresowanie przedstawianą tematyką. Młodzież poznała historię zakładu oraz przyjrzała się z bliska pracy osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych.

Była to cenna lekcja praktycznej nauki zawodu oraz otwarcie perspektyw zatrudnienia na zachodnim rynku pracy z wykorzystaniem nabytych w naszej szkole kompetencji zawodowych, takich jak przygotowanie dokumentacji transportowej, organizacji tras przewozu z ich wyceną, a także umiejętności języka niemieckiego zawodowego.

Po spotkaniu z przedstawicielami oraz pracownikami firmy młodzież skorzystała z okazji, żeby zobaczyć najważniejsze miejsca na turystycznym szlaku stolicy Austrii: Pałac Schönbrunn, Muzeum Wozowni Cesarskiej, Belveder- piękną rezydencję księcia Sabaudzkiego, architekturę Hundertwassera, Stare Miasto, Hofburg oraz Katedrę św. Szczepana.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].