Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożegnanie absolwentów ZST w Rybniku. "Dziękuję, że jesteście częścią Tygla" [ZDJĘCIA]

28 kwietnia 245 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku stało się absolwentami szkoły. Byliśmy na uroczystości, którą zorganizowano w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Polecamy obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

Pożegnanie absolwentów ZST w Rybniku. "Dziękuję, że jesteście częścią Tygla" [ZDJĘCIA]
Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny 28 kwietnia. Oto jak wyglądało pożegnanie absolwentów w największej z rybnickich szkół - Zespole Szkół Technicznych.

Przemysł czeka na absolwentów rybnickiego Tygla

- Ja was nie żegnam tylko dziękuję, że jesteście częścią Tygla

- powiedział dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Piotr Tokarz do tegorocznych absolwentów szkoły.

To grupa 245 młodych mężczyzn i kobiet, którzy po majówce przystąpią do egzaminów maturalnych. Piotr Tokarz zapewnił maturzystów, że osiągną sukces, nawet nie wiedząc kiedy. Zauważył, że świat potrzebuje młodych i kreatywnych ludzi z pasją, a właśnie tacy są absolwenci Tygla. Przemysł już na nich czeka, będą motorem gospodarki.

- Czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć - powiedziała uczniom Daria Holona, która pożegnała absolwentów w imieniu wychowawców klas. Zapewniła młodych ludzi, że ich przyszłość nie jest obojętna nauczycielom Tygla.

Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku w składzie: Paweł Myl, Karol Ulman i Kacper Szeraszewicz . Pocztowi to uczniowie IV klasy na profilu technik górnictwa podziemnego. Do matury przystąpią za rok.

Absolwenci podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom.

Uroczystość była również okazją do przekazania władzy w samorządzie - kończący szkołę Tomasz Niemczyk zdał obowiązki Jakubowi Gorzolnikowi.

Na specjalne podziękowania od dyrekcji zasłużyli Dariusz Kolorz oraz Zuzanna Czech, którzy od wielu lat stali na czele rady rodziców.

W trakcie zorganizowanej w Teatrze Ziemi Rybnickiej uroczystości wręczono również szkolne nagrody "Primus inter pares" oraz "Staszic" dla wyróżniających się uczniów.

Prowadzący uroczystość Szymon Sibila z klasy III o profilu informatycznym oraz Kinga Rasztyk z klasy I o profilu technik robotyki.

Doskonale przygotowani fachowcy

Wśród zaproszonych gości był również Andrzej Sączek - rybnicki radny, dyrektor departamentu wsparcia HR w Polskiej Grupie Górniczej. PGG współpracuje z Tyglem.

- Szkoła i jej uczniowie to niezwykle ważny kapitał ludzki, który trafia na rynek pracy. To są doskonale przygotowani fachowcy z zakresu mechatroniki, automatyki. To są ślusarze, mechanicy, którzy znajdą pracę w zasadzie w każdej firmie. My jako Polska Grupa Górnicza czekamy na absolwentów, którzy są jednocześnie naszymi stypendystami. Chcemy, żeby zaczęli pracę u nas korzystając z programu "Dobry start z PGG". Mam nadzieję, że wszyscy stypendyści zdecydują się na pracę w Polskiej Grupie Górniczej lub ewentualnie podejmą naukę na studiach technicznych, a po ukończeniu studiów rozpoczną pracę w Polskiej Grupie Górniczej już jako wykwalifikowani inżynierowie

- powiedział Nowinom Andrzej Sączek.

Dyrektor Tygla Piotr Tokarz jest spokojny o powodzenie absolwentów na maturze i w dalszej karierze. W rozmowie z Nowinami mówi, że zdawalność egzaminu zawodowego przekroczyła 90% i była lepsza niż rok temu. To dobrze rokuje na maturę. Na zdjęciu podczas wręczania szkolnym wyróżnień dla najlepszych uczniów.

W galerii publikujemy obszerną relację z pożegnania absolwentów ZST w Rybniku. Wkrótce więcej zdjęć:

Rybnik: Pożegnanie absolwentów ZST "Tygiel" 2022/2023 (DUŻO ZDJĘĆ)

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cartman 28.04.2023 22:41

Szacunek i sentyment do tej szkoły, nauczycieli , wychowawców !!! Mija41 lat od ukończenia edukacji w tej placówce !!!