Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Kusy oświadczył na sesji, że faktura dla PiS była. Zarzucił kłamstwo wicestaroście

Lider klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu wygłosił na sesji kwietniowej oświadczenie osobiste. Odniósł się do stanowiska zarządu Powiatu, które rozesłano do mediów.

Radny Kusy oświadczył na sesji, że faktura dla PiS była. Zarzucił kłamstwo wicestaroście
Tomasz Kusy przewodniczy komisji rewizyjnej Rady Powiatu Raciborskiego

Według Tomasza Kusego w owym stanowisku zawarto kłamstwa i insynuacje. Podtrzymał swój pogląd, że dochodziło do nieprawidłowości w udostępnianiu powierzchni Zamku. Podał też, że faktura wystawiona za pobyt polityka PiS istnieje, tylko nie dotyczy senatora Karczewskiego. Zaznaczył ponadto, że w Zamku nie odnotowano oficjalnie wizyty marszałka z Prawa i Sprawiedliwości.

Oto pełna treść oświadczenia radnego Tomasza Kusego

Racibórz 2023.04.25

Tomasz Kusy
Radny Powiatu Raciborskiego
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Oświadczenie

W związku z nie polegającymi na prawdzie tezami, kłamstwami i insynuacjami, rozpowszechnianymi przez m.in. pracownika Biura Obsługi Starosty Panią Sylwię Sitarz, w formie stanowiska zarządu powiatu raciborskiego podpisanego przez wicestarostę Marka Kurpisa, oświadczam, co następuje:

Teza zawarta w przedmiotowym oświadczeniu, że kontrola komisji rewizyjnej zlecona w dniu 31.01 tego roku, przez Radę Powiatu Raciborskiego dowiodła, że wcześniejsze moje wystąpienia dotyczące nieprawidłowości w udostępnianiu powierzchni Zamku nie polegają na prawdzie - jest fałszywa.

Co więcej, nowe fakty ujawnione od początku tego roku tylko potwierdzają moją opinię.

Jedyną rzeczą, jaką mógłbym sprostować, jest to, że faktura z dnia 13.06.2020 roku i towarzyszący jej druk KP 074/20 dotyczył nie spotkania z senatorem (Karczewskim - przyp. red.), a z europosłanką Prawa i Sprawiedliwości (Izabelą Kloc - przyp. red.).

Powodem mojego wcześniejszego twierdzenia jest to, że w dokumentach zgromadzonych przez Zamek i będących przedmiotem kontroli komisji rewizyjnej, nie ma najmniejszego śladu o tym, że do wizyty marszałka senatu w ogóle doszło, a wspomniane dokumenty dotyczą spotkania z innym politykiem tej samej partii.

Tomasz Kusy


Sesja kwietniowa zaczęła się od wspomnienia zmarłego niedawno Jana Kusego - byłego radnego powiatowego (ojca Tomasza). Przewodniczący rady Adam Wajda wspomniał samorządowca jako rzetelnego rajcę. Radni uczcili pamięć zmarłego symboliczną minutą ciszy na stojąco.

Radni Powiatu oddają hołd śp. Janowi Kusemu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~redbol (178.211. * .78) 26.04.2023 06:04

Panie Tomku ,zamiast bić pianę o rzeczy mało istotne , czyli te fakturkę ,może się Pan zajmie faktem,ze na Zamku byla prowadzona kampania wyborcza( co jest niezgodne z ordynacja wyborczą) , no i Pan osobiście w niej brał udział.Może się Pan zajmie sprawdzeniem finansowania radnemu powiatowemu Dawidowi ,przez tenże powiat,estiwalu Wiatraki.tyle spraw do sprawdzenia a Pan się zajmujesz problemami typu puszka Redbulla. czas dorosnąć...