Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: "Wjechał w znak, a teraz zataczając się, chodzi wokół pojazdu"

W dzisiejszym śląskim patrolu m.in. o pijanym kierowcy, pobiciu 16-latki przez nieletnie, domowym oprawcy, który wymachiwał nad żoną mieczami grożąc jej śmiercią, a także o sąsiedzkich porachunkach, które skończyły się oblaniem farbą dwóch samochodów.

Śląski patrol: "Wjechał w znak, a teraz zataczając się, chodzi wokół pojazdu"
Pijany sprawca kolizji zamierzał ruszyć w dalszą drogę. / fot. Policja

Chorzów - Świadek zauważył pijanego kierowcę

fot. Policja

"Kierujący samochodem wjechał w znak, teraz chodzi wokół pojazdu, zatacza się, będzie próbował odjeżdżać". Taka informacja wpłynęła do dyżurnego chorzowskiej komendy w minioną sobotę kilka minut po 20:00. Policjanci prewencji błyskawicznie podjęli interwencję.

Kierowca audi nie reagował na widok radiowozu, chciał odjechać, przed czym powstrzymali go funkcjonariusze. Mężczyzna przyznał, że wcześniej pił alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 49-latka z Chorzowa prawie 2 promile. Stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Częstochowa - Wymachiwał nad żoną mieczami grożąc jej śmiercią

Całkowicie lekceważącym stosunkiem wobec prawa wykazał się 63-letni mieszkaniec gminy Koniecpol, który pomimo policyjnego dozoru i prokuratorskiego nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu (za dokonanie licznych przestępstw przeciwko rodzinie), dalej przebywał pod wspólnym dachem z żoną i nie stosował się do zakazów i nakazów. Podczas ostatniej awantury domowej wymachiwał nad nią dwoma mieczami i groził jej śmiercią. Później 63-latek wpadł w furię, wykrzykiwał wulgaryzmy pod adresem małżonki. Agresję wyładował na drzwiach, straty wyceniono na kwotę 1000 złotych. Przerażona kobieta powiadomiła policję. Mundurowi od razu odizolowali mężczyznę i umieścili go w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych przez dowodów, sąd zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego w tymczasowym areszcie na trzy miesięce. Za dokonanie przestępstw może spędzić za kratami nawet 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jaworzno - Nieletnie sprawczynie pobicia zatrzymane

fot. Policja

W piątek (10.03.) w rejonie centrum handlowego w Jaworznie, doszło do pobicia 16-latki przez dwie nieletnie dziewczyny. Było to mało uczęszczane miejsce na parkingu podziemnym, nieobjęte monitoringiem galerii. Dotkliwie pobita nieletnia, w obawie przed groźbami nieletnich sprawczyń, zataiła to zdarzenie przed rodzicami. Okazało się jednak, że pobicie zostało nagrane przez jedną z napastniczek, a film został opublikowany w sieci przez nieustaloną osobę. Kryminalni z Jaworzna po otrzymaniu materiału prowadzili własne działania w tej sprawie i ustalili tożsamość nieletnich dziewczyn w wieku 13 i 14 lat. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z referatu do spraw nieletnich i patologii, którzy zebrali materiał dowodowy, namierzono i zatrzymano obie sprawczynie. Nastolatki noc spędziły w policyjnej izbie dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pobicia był konflikt na tle rówieśniczym. Pokrzywdzona nie wymagała hospitalizacji, jednak jest pod opieką lekarzy specjalistów. To nie pierwszy czyn karalny, jaki nieletnie mają na swoim koncie. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne.

Po zakończeniu postępowania materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Jaworznie, z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych przewidzianych w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Katowice - Poszukiwany listem gończym schował się pod foodtruckiem

fot. Policja

Policjanci z NGW OPP w Katowicach, wspomagali katowickich mundurowych w służbie. Po zmroku na Alei Korfantego zauważyli mężczyznę, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przeszedł przez jezdnię na czerwonym świetle. Kiedy podeszli do niego, aby go wylegitymować w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, mężczyzna zaczął uciekać. Pobiegł w stronę mobilnych punktów gastronomicznych, które były ustawione na katowickim rynku. Policjanci ruszyli za uciekającym. Kiedy mężczyzna zorientował się, że nie ma szans na ucieczkę, postanowił ukryć się pod jednym z foodtrucków. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali miejsce jego ukrycia. Okazało się, że od grudnia 2022 roku był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. 24-letni mieszkanie Mysłowic został już osadzony w zakładzie penitencjarnym, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za przestępstwo popełnione w 2021 roku. Został również ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 700 zł za przejście na czerwonym świetle, a także za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Zabrze - Oblali samochody farbą

Policja z Zabrza zatrzymali kobietę oraz mężczyznę, którzy z powodu konfliktu sąsiedzkiego oblali dwa samochody farbą, a do tego kierowali groźby karalne. Swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości ponad 4 tysięcy złotych. 42-latek i 50-latka, działając pod wpływem emocji, nie wzięli pod uwagę, że ślady farby zaprowadzą śledczych prosto do ich mieszkania. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi im nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].