Prezydent Kieca na konferencji o autobusach, nowej spółce, promocji przez sport i wyroku [WIDEO]

Aż cztery ważne tematy poruszył prezydent Mieczysław Kieca oraz rozmówcy podczas konferencji prasowej 8 marca. Było o braku pieniędzy na dołożenie do komunikacji autobusowej, planach powołania nowej spółki miejskiej, burzy po ogłoszeniu wyników przetargu na promocję poprzez sport oraz wygranym przez miasto procesie. 

Prezydent Kieca na konferencji o autobusach, nowej spółce, promocji przez sport i wyroku [WIDEO]
Prezydenci i naczelnik wydziału zamówień publicznych poruszyli łącznie cztery ważne tematy. fot. S. Kamczyk

Prezydent Kieca na konferencji o autobusach, nowej spółce, promocji przez sport i wyroku [WIDEO]

Na początku wiceprezydent Wojciech Krzyżek opowiedział o różnych scenariuszach na komunikację autobusową, jeśli radni na najbliższej sesji nie zgodzą się na uzupełnienie wymaganej umową i waloryzacją puli środków na rzecz komunikacji autobusowej w mieście. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada organizację przez przewoźnika komunikacji autobusowej do końca roku mimo braku środków, a później wytoczenie miastu procesu. - Wówczas później i tak zapłacimy brakujące 1,5 mln oraz odsetki i ewentualne koszty procesowe - podkreślił prezydent Mieczysław Kieca. 

Drugim tematem konferencji była zapowiedź powołania nowej spółki miejskiej, która miałaby zajmować się gospodarką odpadami komunalnymi. To zdaniem urzędników przyniosłoby oszczędności. Pomysł także zostanie przedstawiony radnym na najbliższej sesji. 

Trzecim tematem było rozstrzygnięcie przetargu na promocję miasta poprzez sport, w którym wybrano tańszą ofertę klubu SWD Wodzisław Śląski. Oferta Odry Wodzisław została odrzucona, o czym zadecydowała wyższa kwota. Urzędnicy podkreślili, że przetarg opierał się o prawo zamówień publicznych i wszystko zostało rozstrzygnięte zgodnie z przepisami. 

Czwartym tematem konferencji był wygrany przez miasto proces, jaki Wodzisław Śląski wytoczył Skarbowi Państwa. Poszło o pieniądze, które miasto wydatkuje na zadania zlecone administracji publicznej, a które wystarczają zaledwie na część realizacji tych zadań. W ten sposób, zgodnie z wyrokiem, Skarb Państwa musi zwrócić miastu ponad 700 tys. zł plus odsetki, co daje łącznie ok. 1 mln zł. Wyrok nie jest na razie prawomocny, ale dla urzędników już jest to sukces w batalii o należne środki finansowe. 

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 27.03.2023 20:45

Ciekawi mnie dlaczego Kieca nagle obudził się w temacie, że trzeba dopłacić do komunikacji. To nikt inny jak Kieca podpisał umowę w 2018(?) roku i ta kończy się dziś. Dobry gospodarz odsłania karty na 2023 rok wpisując w budżet ewentualną dopłatę, która po prostu wynika z umowy. Tymczasem Kieca jak dzieciak próbuje grać na emocjach udając głupca. Zachowanie godne pożałowania.

~Zarzad (5.172. * .74) 08.03.2023 19:08
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Panie prezydencie niech pan powiem co pan razem z Swd wałek odstawił gada pan o 4 dyscyplinach a zarząd Swd nie ma porozumienia że żadna dyscyplina praktycznie wszystkie dyscypliny mają porozumienie z Odrą Wodzisław może pan zrobi spotkanie z mieszkańcami Wodzisławia i odpowie na nasze pytania ??

Wiem tylko tyle że miasto i Anty Swd spotkają się w sądzie z powództwa Odry Wodzisław już są przez prawnika przygotowane odpowiednie dokumenty i nie bójcie się jeszcze ten wałek maista z Swd odbije sie i zarząd Swd będzie likwidował spółkę !!!!

~murzyn (83.22. * .203) 08.03.2023 18:37
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Poczekajmy na uprawomocnienie się tego wyroku na 1mln złotych dla miasta. Z tego co wiem to miasto Wodzisław Śląski jeszcze niczego poważnego nie wygrało nigdy w Sądzie. Obym się tym razem pomylił w moich osądach

~30mln (89.200. * .30) 08.03.2023 18:18
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~antySWD (77.255. * .96) 08.03.2023 16:52
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

nie głosuję na Kiecę! Nie wspieram SWD!