Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik-Paruszowiec: wkrótce ul. Mikołowska będzie nieprzejezdna, wyznaczono objazdy [MAPKA]

Od poniedziałku, 27 lutego, planowane jest zamknięcie części ulicy Mikołowskiej, w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Utrudnienia związane są z przebudową mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925. - Zamknięcie ulicy potrwa do października tego roku, ponieważ stary most zostanie zupełnie rozebrany, następnie rozpocznie się budowa nowego obiektu, stąd tak długi czas zamknięcia ulicy - tłumaczy Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy rybnickiego magistratu.

Rybnik-Paruszowiec: wkrótce ul. Mikołowska będzie nieprzejezdna, wyznaczono objazdy [MAPKA]
Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku (fot. M. Koczy)

Wprowadzone zostaną objazdy dla obu kierunków ruchu ulicami:

  • ul. Mikołowska DW925, ul. Wielopolska przez Rondo Larisa, ul. Obwiednia Północna przez Rondo Europejskie, ul. Gliwicka DK78 przez Rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska DW925.

Ruch pieszych zostanie utrzymany i odbywać się będzie kładką.

Urzędnicy przypominają, że na dalszym odcinku drogi, w dzielnicy Kamień, trwa budowa tymczasowego obiektu mostowego na ul. Mikołowskiej, który będzie pełnił funkcję bajpasa utrzymującego ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu. - Kierowców podróżujących ulicą Mikołowską prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placu budowy - apelują w magistracie oraz przepraszając za utrudnienia.

SPRAWDŹ MAPĘ OBJAZDU (kliknij aktywny link)

Co się zmieni?

W ciągu ulicy Mikołowskiej przebudowany zostanie zarówno most nad rzeką Rudą, jak i wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej. Tymczasowy obiekt, którego budowa ruszyła 10 lutego, zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych podczas budowy nowego, głównego wiaduktu. Natomiast budowa mostu nad Rudą będzie się wiązała z koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów.

Prace wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o. ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Ludzie

Agnieszka Skupień

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].