Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piesza potrącona na przejściu na Pszowskiej w Wodzisławiu. 52-latka trafiła do szpitala

Na ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i do pieszych, by dbali o swoje bezpieczeństwo i korzystali z odblasków!

Piesza potrącona na przejściu na Pszowskiej w Wodzisławiu. 52-latka trafiła do szpitala
Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi / fot. policja

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia, przypomina wodzisławska policja informując o niebezpiecznym zdarzeniu z minionego piątku (17.02.). Przed 18:00 na oznakowanym przejściu na ul. Pszowskiej doszło do potrącenia pieszej.

- Funkcjonariusze drogówki ustalili wstępnie, iż kierujący ciężarowym fordem nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych kobiecie. 52-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego odniosła obrażenia ciała i została przetransportowana do szpitala - przekazuje asp. szt. Małgorzata Koniarska, rzecznik miejscowej komendy.

Mundurowi na miejscu ustalili, iż zarówno kierujący fordem, 50-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, jak również poszkodowana kobieta byli trzeźwi. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
norud 22.02.2023 12:29

Krypka (198.244. * .88)
jak większość pieszych przechodzących przez oznaczone przejście
zrozumie że prawo jest po ich stronie ALE ! w kontakcie z pojazdem te prawo jest gó.......o warte !
to może wtedy zmniejszy się liczba wypadków na przejściach ?
ja podchodząc do przejścia staję i czekam aż wszystkie pojazdy się zatrzymają
po lewej i po prawej i wtedy bezpiecznie przechodzę
nie udowadniam pojazdom kto tu ma pierwszeństwo
bo jako pieszy jestem fizycznie "słabszy" wobec samochodu

~Krypka (198.244. * .88) 22.02.2023 11:37

Więc dlaczego nic nie piszecie o ostatniej akcji nurd w wykonaniu wodzisławskiej drogowki? Czy to nie w dniu wypadku była ta WIELKA akcja? To są efekty ich akcji, wirtualnych! Policja o odblaskach , niech zdejmie mundur weźmie latarkę i spróbuję przejść przez przejście, będzie stał na środku drogi, jeden się, zatrzyma a drugi pędzi 80 w terenie zabudowanym, udaje że nic nie widzi. Ale cóż takie akcje, policja tego nie widzi..

mhl999 21.02.2023 18:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

przykre to ale nieśmiertelność na przejściu nie zadziałała

~Dominikj (188.146. * .52) 21.02.2023 15:03
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu