Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Samotna matka apeluje o zbiórkę na leczenie chorej córki. „Przez choroby Natalia staje się nikim”

-Moja nieuleczalnie chora córka wyczerpała już całą farmakoterapię w najwyższych możliwych dawkach. Jedyną pomocą dla niej jest operacja neurochirurgiczna. Choroby zabrały córce wszystko, nigdy nie wyzdrowieje do końca - opisuje stan swego dziecka raciborzanka.

Samotna matka apeluje o zbiórkę na leczenie chorej córki. „Przez choroby Natalia staje się nikim”
Natalia z Raciborza choruje na padaczkę i zespół Tourette'a. Jej matka apeluje o pomoc finansową w leczeniu córki

W korespondencji do redakcji wskazuje, że zbiera pieniądze na leczenie, by choć na chwilę ujarzmić problemy zdrowotne. - By nie były tak dotkliwe. Pragniemy, tylko by było odrobinę lepiej, by Natalia mogła w miarę możliwości częściowo samodzielnie egzystować. Dziś jest to niemożliwe - twierdzi pani Ewa.

U jej córki zdiagnozowana chorobę - zespół Tourette’a. - Potworne tiki głosowe, niemożność utrzymania czegokolwiek w rękach, pisania czy codziennej podstawowej toalety. Kłopot z przełykaniem. Pokarm trzeba rozdrabniać lub miksować, by cokolwiek organizm przyjął. Do tego niedowidzenie i całkowity światłowstręt, co powoduje konieczność noszenia ciemnych okularów - tłumaczy matka chorej dziewczyny.

Dziecko pani Ewy choruje na padaczkę od 2013 roku. Na zespół Tourette'a - od 6 lat. Obecnie córka jest już pełnoletnia, rodzina mieszka w Raciborzu.

Koszty leczenia są ponad możliwości finansowe matki. Same wyjazdy na konsultacje czy zabiegi potrafią pochłonąć 2000 zł i więcej. - Teraz wszystko drożeje, a niektóre badania i wizyty są płatne. Zbieramy na te wydatki, zwłaszcza że aktualnie, na ranie, pod którą znajduje się bateria specjalnego stymulatora DBS, urządzenia niezbędnego dla córki, wydobywa się krew i zastosowano antybiotykową terapię, by nie doszło do jeszcze głębszej infekcji - relacjonuje mama.

- Sama wychowuję córkę. Wiele bliskich osób odwróciło się od nas, tak drastyczna jest ta choroba. Córka każdy dzień zaczyna i kończy cierpieniem. Wcześniej nie prosiłam nikogo o pomoc, sama pomagałam innym. Teraz niestety los się odmienił - zaznacza pani Ewa z Raciborza.

Zbiórka odbywa się na portalu pomoc.pl. Każda wpłata może być dokonywana wyłącznie tą drogą.

https://pomoc.pl/pomozmy-natalii 

lub wpisując w przeglądarkę internetową: Pomóżmy Natalii żyć bez cierpienia i bólu!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].