Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na budowę dwóch bloków przy Łąkowej

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Raciborzu przy ul. Łąkowej na działce nr 3825/125 wraz z zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną”. Budynki mają powstać w ciągu 29 miesięcy.

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na budowę dwóch bloków przy Łąkowej
Dwa kolejne bloki mieszkalne mają stanąć przy Łąkowej. W marcu TBS chce znaleźć wykonawcę. Inwestycja miałaby się skończyć w ciągu ok. 2,5 roku

Oferty przyjmowane są do 1 marca do 10.00

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę kompleksu 2 budynków mieszkalnych przy ul. Łąkowej na działce nr 3825/125 wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym instalacjami wewnętrznymi, drogami wewnętrznymi i parkingiem oraz placem zabaw i małą architekturą w podziale na Etap I (budynek A) i II (budynek B) zgodnie z projektem zagospodarowania terenu.

Przeznaczeniem każdego z budynków jest funkcja mieszkalna - budynek mieszkalny wielorodzinny.

W każdym z dwóch budynków znajdzie się po 60 mieszkań. Każdy budynek jest podpiwniczony, z dachem płaskim o kącie nachylenia 3 st.

Budynki zaprojektowano z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną (piwnica), 2-klatkowe. Na każdym piętrze projektuje się 12 (po 6 lokali mieszkalnych na klatkę na każdym piętrze) lokali mieszkalnych, gdzie można wyróżnić 2 lokale 3-pokojowe z kuchnią, przedsionkiem i łazienką, 2 lokale mieszkalne 2-pokojowe z aneksem kuchennym i łazienką, 1 lokal z dwoma pokojami, kuchnią, przedsionkiem i łazienką oraz 1 lokal z 1 pokojem, kuchnią i łazienką.

Nowe bloki staną nieopodal zakładu karnego w Raciborzu

Na każdym piętrze dwa lokale mieszkalne będą dostosowane dla zamieszkania przez osoby niepełnosprawne.

Nowoprojektowane budynki zaprojektowano jako proste obiekty w nowoczesnym stylu o zwartej bryle z wykuszami i balkonami z każdej strony elewacji.

Zaprojektowano dachy płaskie o nachyleniu 30, kryte membraną EPDM. Całość tworzy zwięzłą nowoczesną formę. Elewacje budynków wyeksponowano za pomocą rozrzeźbienia bryły wykuszami z balkonami, które tworzą spójną i reprezentacyjną kompozycję.

Budynki zaprojektowano z pięcioma kondygnacjami i piwnicą

Termin realizacji zamówienia: do 29 miesięcy od daty zawarcia umowy w podziale na etapy:

a) do 23 miesięcy od daty zawarcia umowy na Etap nr I (budynek A z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną) wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla budynku A

b) do 29 miesięcy od daty zawarcia umowy na Etap nr II (budynek B z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną) wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla budynku B

c) Przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego i jego przejęcie przez Wykonawcę nastąpi:

- w terminie do 3 miesięcy od dnia zawarcia Umowy - dla Etapu I (budynek A)

- w terminie do 6 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy dotyczącego Etapu I

(budynek A) – dla Etapu II (budynek B)

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MD (78.31. * .174) 08.02.2023 22:46

Klucze do tych nowych mieszkań będzie wręczał już nowy prezydent, tak jak pan Polowy wręczał zamiast Mirosława Lenka, który zaczął tę mieszkaniową inwestycję. Ciekawe czy będzie to Tomasz Cofała czy ktoś inny...

~mmmlll (46.204. * .101) 08.02.2023 22:18

I to jest dobra wiadomość dla młodych. Brawo

~Racib3452 (94.254. * .128) 08.02.2023 22:16

Dobra wiadomość.

~Mamba63 (92.177. * .212) 08.02.2023 21:48

Fajnie to wygląda. Mam nadzieję że nikomu nie przyjdzie do głowy żeby to blokować a Polowy dowiecie tą inwestycję

~StaszekLL (46.134. * .214) 08.02.2023 21:46

Bardzo ładny projekt.