Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik, Powiat Rybnicki i Lyski dostaną miliony na przebudowę trzech dróg

Inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w Rybniku-Niewiadomiu, Dębieńsku i Żytnej.

Rybnik, Powiat Rybnicki i Lyski dostaną miliony na przebudowę trzech dróg
O przebudowę ulicy Niewiadomskiej w Rybniku od lat zabiega radny Tadeusz Białous. - W pewnym momencie wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze. Zrobiono nawet projekt. I wtedy okazało się, że część drogi leży na terenie Rydułtów i trzeba zmienić granice miast. A to cała droga urzędowa, przez wojewodę, po ministerstwo - powiedział nam Tadeusz Białous latem zeszłego roku.

Rozstrzygnięto kolejny nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście są trzy inwestycje drogowe z Rybnika i powiatu rybnickiego.

  • Rybnik otrzyma 3,391 mln zł na przebudowę ul. Niewiadomskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Raciborską (DW 935) do granicy miasta (1,5 mln zł w 2023 roku i 1,891 mln zł w 2024 roku). Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na kwotę 6,782 mln zł. Długość odcinka, który zostanie przebudowany: 893 m.
  • Lyski dostaną 784,3 tys. zł na przebudowę ul. Sobieskiego w Żytnej. Całkowity koszt inwestycji to 1,426 mln zł. Zadanie powinno zostać zrealizowane w 2023 roku. Długość odcinka, który zostanie przebudowany: 759 m.
  • Powiat Rybnicki otrzyma 62,5 tys. zł dofinansowania na przebudowę ul. Odrodzenia w Dębieńsku. Zadanie ma mieć charakter wieloletni. Rozpocznie się w tym roku i zakończy w grudniu 2024 roku. Z wykazu opublikowanego przez resort infrastruktury nie wynika, żeby powiat miał otrzymać dofinansowanie również 2024 roku. Długość odcinka, który zostanie przebudowany: 2 km i 4 m.

Na liście rezerwowej znalazły się:

  • rozbudowa ul. Sportowej w rybniku na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. Morcinka, całkowity koszt inwestycji szacuje się na 16,236 mln zł, Miasto Rybnik wnioskuje o 8,118 mln zł,
  • przebudowa ul. Raciborskiej w Bogunicach, całkowity koszt inwestycji to 3 mln zł, Powiat Rybnicki wnioskuje o 1,5 mln zł.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].