Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zobaczcie, jak powstaje nowa fabryka Eko-Okien w Wodzisławiu. „To wszystko staje się rzeczywistością”

- To tutaj na 26 hektarach dzieje się to wszystko. Zatrudnienie w naszej nowej fabryce znajdzie około 3000 nowych pracowników - mówią Karolina i Krzysztof, specjaliści ds. rekrutacji w Eko-Okna S.A.

Zobaczcie, jak powstaje nowa fabryka Eko-Okien w Wodzisławiu. „To wszystko staje się rzeczywistością”
Pod dachem hali Eko-Okien, która powstaje w Wodzisławiu Śląskim, zmieściłoby się 17 boisk piłkarskich. 

Produkcja, biura, stołówka i parking na 650 samochodów

Stolarka PVC, stolarka drewniana, lakiernia, produkcja szyb zespolonych, magazyn - wszystko to będzie się działo pod dachem wielkiej hali Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim.

Nowa hala produkcyjna Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim zostanie podzielona na 11 naw produkcyjnych. Powstaną również biura działu kadr, rekrutacji oraz handlowego.

Inwestor nie zapomniał również o stołówce dla pracowników oraz parkingu, który pomieści 600 samochodów osobowych i 50 samochodów ciężarowych.

- Dla naszych pracowników w Wodzisławiu Śląskim (tak samo, jak jest to dotychczas do Kornic) będziemy organizować darmowy transport pracowniczy

- informują rekruterzy Eko-Okien.

Imponujący rozwój Eko-Okien i wielkie inwestycje

Firma Mateusza Kłoska to największy pracodawca w naszym regionie. Główna siedziba firmy znajduje się w Kornicach w powiecie raciborskim. Obecnie Eko-Okna zatrudniają około 12 tysięcy pracowników.

Aktualnie trwa budowa hali produkcyjnej w Wodzisławiu Śląskim, której otwarcie odbędzie się jeszcze w tym roku.

Równolegle prowadzone są prace przygotowawcze związane z budową nowej fabryki w Kędzierzynie-Koźlu (Eko-Okna przygotowują teren pod budowę fabryki w Kędzierzynie-Koźlu). Ma tam powstać około 500 miejsc pracy.

Eko-Okna rozwijają się w imponującym tempie. Przychody firmy w 2020 roku wyniosły 2,03 mld, w 2021 roku było to 2,85 mld zł. Planowane przychody za 2022 rok to około 4 mld zł.

Firma z Kornic inwestuje również w nieruchomości. Eko-Okna zakupiły m.in. budynek przy ul. Batorego 10 w Raciborzu (w przeszłości budynek był siedzibą banku). Powstanie tam 15 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w maju 2023 roku.

Na czerwiec 2023 roku zaplanowano również oddanie do użytku osiedla w Kornicach. Zabudowa szeregowa i bliźniacza jest zlokalizowana tuż obok otwartego niedawno przedszkola, które również wybudowały Eko-Okna.

Fundacja Nasze Dzieci

Eko-Okna znane są również z działalności społecznej, którą prowadzą za pośrednictwem Fundacji Nasze Dzieci z Kornic. Fundacja zasłynęła ogólnopolskimi kampaniamii billboardowymi promującymi obronę życia, rodziny oraz wartości chrześcijańskich.

Fundacja Eko-Okien angażuje się również w działanie m.in. hospicjów perinatalnych, tworzy grupy wsparcia dla osób potrzebujących, organizuje warsztaty dla rodzin, pomaga rodzicom dzieci z problemami wychowawczymi.

Eko-Okna wspierają również służbę zdrowia kupując sprzęt dla szpitali (m.in. karetkę dla szpitala w Raciborzu).


Zobacz również:

Ludzie

Mateusz Kłosek

Właściciel firmy Eko-Okna.

31 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KAROLINA89 (46.204. * .46) 03.02.2023 12:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co się działo wczoraj? 02.02.2023 w godzinach 14:00-15:00. Cały sznur tirów stał i zablokował cały pas.. Człowiek nie wiedział czy wyprzedzać, czy zawracać. Ruchem nie kierował nikt, przez wielkość tirów nic nie było też widać.. W korku stałam przeszło pół godziny by móc zakręcić i zawrócić i to jeszcze we wjeździe do in postu... masakra. Czy naprawdę nie idzie jakoś tego zorganizować? wystarczyłyby ze dwie osoby, które byłyby widoczne i kierowałyby ruchem....
PORAŻKA

~Krotkowpysk (87.101. * .96) 03.02.2023 11:31
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Parkingowy (83.4. * .223) 03.02.2023 10:35

Tak ciężko pojąć Eko tirówkom jak i gdzie się parkuje? Przy rekrutacji jakie aspekty brali u was pod uwagę, ukończenie szkoły specjalnej? Parkujecie byle jak, byle gdzie na zakładowych parkingach. Kierowcy autobusów mają problem z zaparkowaniem pojazdu i bezpiecznym wypuszczeniem pracowników do roboty. Mają problem z ustawieniem się w oczekiwaniu na koniec zmiany, mają problem z zawracaniem. Blokujecie miejsca dla samochodów osobowych, bo sobie książęta z tirów muszą zaparkować w poprzek, na skos, byle na złość jak najwięcej zająć miejsc na osobówki. Niezgodnie z prawem blokujecie wjazdy i wyjazdy na parkingi. Za to wam płacą w firmie, by paraliżować ruch i drogi dojazdowe, pożarowe? Za to dyrekcja od transportu siedzi i pierdzi w stołki, że sobie ich podwładni robią bojkoty na parkingach i blokują dojazd i wyjazd pracownikom? Naślemy na was patrole policyjne za blokowanie dróg pożarowych, to się wam odechce. Skoro odsyłasz pracowników do autobusów firmowych, to wpierw zróbcie im miejsce na swobodny wjazd i parkowanie. Sam też jedź sobie takim autobusem do pracy. Są sytuacje kiedy pracownicy przed i po pracy muszą pilnie jechać do kilku różnych miejsc, często oddalonych od siebie, więc muszą jechać osobówkami. Lub też jest wielu pracowników, którzy mieszkają w takich miejscowościach, że firmowe busy tam nie jeżdżą i są skazani na własne auta. Ale co ja tam będę tłumaczyć takie proste sprawy komuś, kto traktuje czyjeś prywatne posesje jako dobre miejsce do parkowania tira.

~TIRdlaOwiec (31.60. * .179) 03.02.2023 04:27

Te, parkingowy. Jak szlachta z magazynu kupi Tico to nie jest , że ma auto. Szlachta musi podjechać swoim gruzem pod wejście do magazynu bo tak. Pomyśl, 2 autobusy to 100 aut mniej. Zacznij jeździć jak robol, którym jesteś a nie jak szlachta. My musimy zostawić osobówkę na tydzień. Gdzie niby mamy je stawiać? Pod kościołem w Kokoszycach?

~Kornelin (5.184. * .164) 02.02.2023 17:39
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

@zxc ani Wodzisław ani Kornice nie mają dobrych dróg. No ale jak właściciel firmy chce budować w takich miejscach to jego problemy. Będzie zabawnie jak tiry zablokują kokoszyce.

zxc 02.02.2023 12:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

poczekajcie jak zablokują drogę powiatową Olszyny z Gorzyc do Pszowa. Bo ani miasto, ani powiat ani Eko-Okna nie myślą o jej rozbudowie.

~Parkingowy (83.4. * .237) 02.02.2023 11:23

Kierowcy EKO tirów są na tyle chamscy, że blokują parkingi dla ciężarówek, blokują parkingi dla aut osobowych, blokują ulice wokół parkingów i hal. Nawet kierowcy firmowych autobusów mają problem z zaparkowaniem i wysadzeniem pracowników na terenie firmy, bo się tirówkom we łbach poprzewracało i parkują gdzie im się spodoba. Nie wspominając jak eko tiry parkują sobie w innych miastach i miejscowościach. Bez pytania blokują parkingi innych firm, kopalń, prywatnych posesji. Szefostwo EKO powinno z nimi zrobić porządek, bo się porobiły paniska z tirówek. A jak jesteś taki mądry, to czekaj jak pracownicy produkcyjni odpłacą tobie i kolegom pięknym za nadobne. Sami sobie pod halami pakujcie okna na auta. Macie podwieszane widlaki to sobie załadujcie towar, a nie czekajcie, że was będą obsługiwać pracownicy, którym blokujecie wjazdy na parkingi.

~O1 (79.124. * .89) 02.02.2023 10:20

~SZOK Ciekawe czy byś był taki do przodu jak dziennie musiałbyś tamtędy jeździć i praktyczne co dzień myć samochód bo rejestracji i świateł nie widać nawet drobne kwoty które trzeba przeznaczyć na myjnie nie spadają z nieba .A wykonawcy inwestycji kasa zostaje w kieszeni. I nie mam pretensji do Eko tylko do wykonawcy bo to on odpowiada za to.

~TIRdlaOwiec (31.60. * .179) 02.02.2023 10:00

Te, parkingowy! A po te twoje wyprodukowane okna, Niemcy i Francuzi sami sobie przyjadą? Gdyby nie transport to produkcja byłaby zbędna. A co do blokowania, jest miejsce parkingowe? To stawiam auto bo mogę. Ty możesz dojechać autobusem a ja wałówki na tydzień w siatce nie wezmę.

zxc 02.02.2023 08:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@mhl999 masz rację. Tylko teren jest strefy, na co więc powiat i powiatowy zarząd dróg czekają? Czy powiat wodzisławski od 1999 r. wybudował choć JEDNĄ NOWĄ DROGĘ? Niech lenie z powiatu wykupią albo porozumieją się ze strefą i inwestorami trochę terenu i poszerzą ulicę Olszyny od granicy Czyżowic do ulicy Rozwojowej na 4 pasy (2 pasy do obsługi ruchu do Eko-Okien i fabryk) i kolejne dwa żeby przejazd i tranzyt od Czyżowic i Gorzyc w stronę Pszowa nie ucierpiał jak pracownicy eko-okien na zmianę będą dojeżdżać. Co robi powiat w sprawie ulicy Olszyny. Panie Leszek Bizoń? Panie Adam Krzyżak? Panie Janie Zemło?

~Garśćprawdy (46.204. * .4) 02.02.2023 01:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A urzędnicy siedzą i zawijają sreberka. Modne garnitury,krawaty,kawa late expresso i ciastuszko. Wszystko to w ogrzewanych za nasze pieniądze ciepłych wnętrzach.No i bukiety kwiatów i kołocz na spotkaniach. Ekookna zdążyli zaprojektować i zdążą wybudować a urzedasy z radnymi bezradnymi nawet metra drogi nie zrobią!!!

~Parkingowy (83.4. * .237) 01.02.2023 21:48
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co do parkingu, to czy szefostwo EKO popiera ten durnowaty pomysł blokowania parkingów przy halach przez kierowców TiRów? Przecież kierowcy ciężarówek idą na ewidentne zwarcie z pracownikami EKO dojeżdżającymi autami. Skoro dyrekcja chce, by były kwasy pomiędzy zwykłymi pracownikami, a tirówkami EKO, to niech ma na uwadze, że to się wymknie spod kontroli i w świat pójdzie informacja, że na parkingach EKO trwa wojna i wyzwiska. To dzięki zwykłym pracownikom produkcyjnym, którym blokuje się parkingi, książęta w ciężarówkach mają pracę i mogą wozić się po Europie.

mhl999 01.02.2023 21:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@zxc - szerokość działki pod drogę wynosi ok 13.5m Nie chce mi się wnikać w przepisy ale mam obawy czy przy takiej szerokości wybudujesz 4 pasy jezdni - jeśli wymagane będzie pobocze to realnie nie ma takiej szansy bez wykupu działek. Droga powinna być zrobiona w chwili kiedy budował się inpost. Strefa ma ok 100 hektarów ale jak widać pod względem dróg w praktyce leży i kwiczy.

~Hulajnoga (46.204. * .197) 01.02.2023 20:44
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

mhl999 01.02.2023 18:24
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

jak tam dzisiejszy wypadek na budowie?

~wspomniszmojeslowa (62.210. * .131) 01.02.2023 16:23
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

3 tyś pracowników?
chyba 100 robotów

~SZOK (5.184. * .134) 01.02.2023 15:55
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

SZOK!!!! Firma Eko- Okna szybko i sprawnie buduje zakład, w ktorym zatrudni 3tys.pracowników, a kilku komentujacym "pedancikom" przeszkadza chwilowy kurz i glina na drodze...:(

~chichot (193.200. * .16) 01.02.2023 14:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś


~ciekawy (80.53. * .194) 3 godziny temu
Parking na 600 samochodów i 50 ciężarówek - wyjazd zajmie godzinę

Zawsze może być "wyjazd z parkingu z pierwszeństwem" i Wodzisław będzie w czymś "pierwszy" :)

~O1 (79.124. * .89) 01.02.2023 11:20

Daniel policja wczoraj była stała obok Albatrosa i na radar łapała a 100 m dalej samochody wywoziły glinę na drogę i wszystko ok bo jeździ zamiatarka i pięknie układa glinę na drodze;) A policjanci udają że nic nie widzą spróbujcie wyjechać z polnej drogi swoim samochodem z zabrudzonymi kołami obok patrolu zobaczycie co się stanie. Zastanawiam się jak można prowadzić taką inwestycje i nie przygotować miejsca dla myjki.

zxc 01.02.2023 10:58
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Przecież ulica Olszyny to droga którą już dziś jeździ dużo samochodów z Czyżowic do Pszowa i dalej. Co się stanie jeśli jej nie zmodernizują? Kolejna porażka naszych włodarzy od powiatu i starosty po prezydenta. Jak inwestor buduje to powinna iść z tym w parze inwestycja drogowa, dodatkowe pasy ruchu, lewo i prawo skręty. Jak oni chcą rozwijać strefę Wodzisław-Olszyny z takim kiepskim dojazdem? No i pytanie gdzie DGP? Dlaczego nie wybudują choćby odcinka DGP Olszyny-Czyżowicka-Bogumińska i to jako dwupasmówki czyli 2 pasy w każdą stronę?

~ciekawy (80.53. * .194) 01.02.2023 10:44
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Parking na 600 samochodów i 50 ciężarówek - wyjazd zajmie godzinę

zxc 01.02.2023 09:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ULICA OLSZYNY czy zostanie zmodernizowana? Hallo Panie Starosto Bizoń? Panie Kieca? Co z ulicą Olszyny, tam jest tylko po 1 pasie w dwie strony, bez skrzyżowania, itd. Przecież najwyższy czas przebudować tą drogę!!! Lenie nic nie projektują.

~Dobreto (94.254. * .54) 01.02.2023 07:22
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Lepsze ekookna niż 10 kopalń
A zastanawialiście się czemu w ekooknach nie strajkują a na kopalniach im ciagle mało mimo pracy przez tylko 25lat

gawliczekpiotr 01.02.2023 06:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Daniel. Zanim coś napiszesz popraw błędy bo jest ich tu więcej niż tej gliny o której piszesz.

~Daniel1 (195.238. * .152) 01.02.2023 05:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Taki bałagan przy tej budowie że aż odbezpieczenie jeździć obok .Bród się roznosi po wszystkich drogach .Koszyce w gminie strefa wczyzowicach w glinie . Gdzie policja się pytam .

~MaGazynieR (37.47. * .160) 01.02.2023 03:35
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Panie P-rezydencie! To o 20 lat za późno. Gdzie są takie firmy jak Soudal, Autoland i tym podobne? W Żorach, Pawłowicach, Rybniku i Jastrzębiu. Dlaczego? Bo mają dobry dojazd. Bo te miasta nie przegapiły bumu na rozwój. Bo chcą zatrzymać młodych. Wodzisław, dzięki pańskiej polityce stał się miastem emerytów górniczych, z którego młodzi uciekają jak popcorn z patelni. Bo w Wodzisławiu nic nie ma i nic się nie dzieje. Nie ma kin, nie ma basenów, nie ma lodowisk, nie ma lokali. A te 4 czy 5 już dawno zbrzydło. Na koniec dodam, że każde (oprócz Wodzisławia) ma obwodnicę i dobry dojazd do autostrady. Ul Jastrzębska nareszcie zaczęła wyglądać ale na miły Bóg, czemu nadal nie ma dwóch pasów? Gdzie jest droga do Raciborza? Na tą chwilę zamknięta przez Gorzyce i przez Kokoszyce. Trzeba nadrabiać 20 km bo jakiś imbecyl zamknął obydwie na raz. Obudźcie się. Emeryci wiecznie żyć nie będą a młodych już nie ma. Samymi galeriami nie rozruszacie miasta, pieniądze trzeba gdzieś zarabiać aby móc je wydać.

~czasleci (87.101. * .96) 31.01.2023 23:00
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Mysl (188.137. * .47) 31.01.2023 21:05
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wszystko okey ale brakuje obwodnicy bo ruch w kokoszycach w stronę Wodzisławia będzie większy a już jeżdżą przez kokoszyce tiry wanny ..miała być droga ..

~Lewacke_dzbany (5.173. * .141) 31.01.2023 20:27
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~30mln (89.200. * .30) 31.01.2023 20:14
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Fff (188.137. * .49) 31.01.2023 19:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mogliby tylko zacząć lepiej dbać o stan drogi która tamtędy przebiega a która aktualnie notorycznie w sposób skrajny zanieczyszczają gliną, kamieniami i pyłami z tej budowy. Nie da się tam normalnie przejechać już nie mówiąc o umytym aucie....