Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eko-Okna przygotowują teren pod budowę fabryki w Kędzierzynie-Koźlu

Firma Mateusza Kłoska zamierza zainwestować w Kędzierzynie-Koźlu około 400 mln zł w budowę nowej fabryki. Dzięki inwestycji powstanie około 500 miejsc pracy.

Eko-Okna przygotowują teren pod budowę fabryki w Kędzierzynie-Koźlu
Inwestycja Eko-Okien powstaje na 33-hektarowej działce. Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu KK24.pl (fot. Michał Natyna/KK24.pl).

Eko-Okna inwestują 400 mln zł w Kędzierzynie-Koźlu

Przypomnijmy, 14 stycznia 2022 roku Eko-Okna kupiły w Kędzierzynie-Koźlu nieruchomość o powierzchni około 33 ha. - Firma stanie się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego. Zobowiązała się do zainwestowania około 400 milionów złotych i stworzenia 500 nowych miejsc pracy – informował wówczas kędzierzyński magistrat.

Obecnie nieruchomość jest już placem budowy, co widać na dołączonym do artykułu zdjęciu (publikujemy je dzięki uprzejmości portalu KK24.pl).

Ponad 10 000 pracowników

Eko-Okna to największy pracodawca w naszym regionie. Firma zatrudnia około 10 tysięcy pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Kornicach w powiecie raciborskim.

Aktualnie Eko-Okna budują nowe hale produkcyjne w Wodzisławiu Śląskim oraz w Kędzierzynie-Koźlu. Bardziej zaawansowana jest ta pierwsza inwestycja. Eko-Okna planują rozpoczęcie produkcji w Wodzisławiu Śląskim w IV kwartale 2023 roku.

Firma rozwija się w zawrotnym tempie. Przychody Eko-Okien w 2020 roku wyniosły 2,03 mld, w 2021 roku było to 2,85 mld zł. Planowane przychody za 2022 rok to około 4 mld zł.

Apartamenty, osiedle, przedszkole od Eko-Okien

Eko-Okna inwestują również w nieruchomości. Firma zakupiła m.in. budynek przy ul. Batorego 10 w Raciborzu (w przeszłości budynek był siedzibą banku). Powstanie tam 15 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w maju 2023 roku.

Na czerwiec 2023 roku zaplanowano również oddanie do użytku osiedla w Kornicach. Powstaje tam 28 dwupoziomowych budynków w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Budynki staną tuż obok otwartego niedawno przedszkola, które również wybudowały Eko-Okna

Fundacja Nasze Dzieci

Eko-Okna znane są również z działalności społecznej, którą prowadzą za pośrednictwem Fundacji Nasze Dzieci z Kornic. Oprócz kampanii billboardowych promujących obronę życia, rodziny oraz wartości chrześcijańskich, fundacja angażuje się w działanie m.in. hospicjów perinatalnych, tworzenie grup wsparcia dla osób potrzebujących, organizuje warsztaty dla rodzin, pomaga rodzicom dzieci z problemami wychowawczymi.

Eko-Okna wspierają również służbę zdrowia kupując sprzęt dla szpitali (m.in. karetkę dla szpitala w Raciborzu).


Zobacz również:

Ludzie

Mateusz Kłosek

Właściciel firmy Eko-Okna.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 08.01.2023 01:45

@Bart12@Kedzierzyn- to jest kopiuj wklej z waszej strony.

~Bart12@Kędzierzyn (176.106. * .227) 07.01.2023 21:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przepraszam ale teren na zdjęciu jest z fosunga. Eko jest obok. Polecam bardziej sie przyłożyć do pracy nad artykulem

~franciszek (46.204. * .230) 05.01.2023 12:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jak kto sam dyrektor Tadeusz Rydzyk

andrzejkowalski1 05.01.2023 07:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hm pięknie, ładnie a ludzie do roboty w ubraniach roboczych jeżdżą !!!!Po pracy musi tam fajnie pachnieć

romanguba 04.01.2023 22:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ciekaw jestem kto za Nim stoi????!!!!