Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pałac w Sławikowie znów zobaczymy z bliska. W lutym odbędzie się inscenizacja historyczna

To będzie pierwsze wydarzenie zorganizowane przy ruinach pałacu w Sławikowie w tym roku.

Pałac w Sławikowie znów zobaczymy z bliska. W lutym odbędzie się inscenizacja  historyczna
Na zdjęciu ruiny pałacu w Sławikowie (fot. arch. Nowiny.pl)

Na 4 lutego, przy ruinach pałacu w Sławikowie (początek: 15.30), zaplanowano inscenizację historyczną pt. "Tragedia Ślązaków 1945. Czasu nie zawrócisz, historii nie zmienisz". 

- W inscenizacji postaramy się przybliżyć wydarzenia z zimy 1945 roku. Wówczas Armia Czerwona wkraczała na teren Górnego Śląska i dochodziło do starć oddziałów radzieckich z jednostkami Wehrmachtu - zapowiada Sławomir Pazderyn z "Gniazda".

Dodaje, że będą pojazdy i efekty pirotechniczne. - Widowisko nie ma na celu propagowania reżimów totalitarnych ani ich popierania. Grupy rekonstruktorów starają się jedynie przedstawić wydarzenia z kart naszej historii - wyjaśnia przedstawiciel fundacji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Olo1111 (178.219. * .210) 30.01.2023 20:19

I znowu będzie 1 PTK gadtonimiczny.?