Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szymon z dnia na dzień przestał chodzić. W Sławikowie zorganizowano dla niego koncert charytatywny

W niedzielne popołudnie 15 stycznia parafia pw. św. Jerzego w Sławikowie gościła w murach świątyni Parafialną Orkiestrą Dętą z Zakrzowa, która zagrała Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek na rzecz chorego Szymona ze Sławikowa.

Szymon z dnia na dzień przestał chodzić. W Sławikowie zorganizowano dla niego koncert charytatywny
Usłyszeć można było znane i lubiane kolędy oraz pastorałki w nietuzinkowych interpretacjach. Uczestnicy koncertu zasłuchali się w brzmienie m.in. takich utworów jak: „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Bosy Pastuszek”, „Kto wie, czy za rogiem”, „Gdy śliczna Panna”, „Feliz Navidad”, „Leise rieselt der Schnee” oraz wiele innych.

Montaż słowno-muzyczny w połączeniu z przygotowanymi iluminacjami sprawił, że wydarzenie nabrało wyjątkowego, świątecznego charakteru. To był wyjątkowy i radosny koncert, dzięki któremu powrócić można było wspomnieniami do wigilii i Bożego Naradzenia, a dodatkowo z dobroci serca wesprzeć koszty rehabilitacji i badań Szymona.

Na zakończenie koncertu ksiądz proboszcz Joachim Augustyniok podziękował orkiestrze, wokalistom oraz firmie nagłaśniającej za przygotowanie koncertu, a także licznie przybyłym parafianom i gościom, udzielając wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Szymon urodził się w marcu 2012 r. w Raciborzu. Był zdrowym chłopcem, uwielbiającym sport, najbardziej tenis i zapasy. Po swoich 10-tych urodzinach nagle zachorował. Podczas pobytu w szpitalu po długotrwałych badaniach na oddziale neurologii i intensywnej terapii stwierdzono u Szymona zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Z dnia na dzień chłopak przestał chodzić.

Podczas koncertu można było wesprzeć chorego Szymona, aby mógł odbyć rehabilitację i kosztowne badania specjalistyczne. Szymona można również wesprzeć poprzez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą":

https://dzieciom.pl/podopieczni/41461

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].