Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA] [LIVE]

- Mam przed sobą nie dzieci, które rozpoczynały naukę cztery lata temu, ale odpowiedzialnych i dojrzałych młodych ludzi - powiedziała dyrektor Katarzyna Sładczyk otwierając studniówkę Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rybniku.

Studniówka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA] [LIVE]
Polonez w wykonaniu logistyków. W pierwszej parze Jakub Pastuszka ze swoją partnerką Anią Chorągwicką (uczennicą V LO).

Rybnicki "Ekonomik" wybrał na miejsce balu maturalnego Biały Dom w Ochojcu. - Wiedzieliśmy, że jest tu pięknie. Nie musieliśmy się o nic martwić. Lokal zadbał o wszystko - powiedziała Nowinom Tatiana Jędrzejczyk tuż przed rozpoczęciem imprezy.

Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie

- tymi słowami dyrektor Katarzyna Sładczyk zachęciła przyszłych maturzystów do zabawy.

Uczniowie przyznają, że choć sporą część edukacji w szkole spędzili na zdalnym nauczaniu, to zdążyli się zgrać. - Mamy super zgrane klasy, także ta noc na pewno będzie szczególna - mówi Tatiana Jędrzejczyk, uczennica klasy o profilu technik handlowiec.

Tatiana Jędrzejczyk i Julia Byczek to uczennice klasy o profilu technik handlowiec. Dziewczęta były współorganizatorkami studniówki swojego rocznika.

Choć studniówka przypomina o zbliżającym się egzaminie maturalnym, to uczniowie "Ekonomika" w pierwszej kolejności będą musieli uporać się z egzaminami zawodowymi. Te rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

- Dopiero potem przyjdzie nam zmierzyć się z maturą, ale na spokojnie - mówi Nowinom Jakub Pastuszka, uczeń klasy maturalnej o profilu technik logistyk.

Alicja Buda to uczennica IV klasy o profilu technik logistyk. - Pomimo tego, że dużo mieliśmy zdalnego nauczania, zgraliśmy się. Będziemy tęsknić za sobą - mówi Alicja. Na zdjęciu z przyjaciółką Wiktorią Nieścior z I LO im. Powstańców Śląskich.

Zobacz więcej zdjęć ze studniówki rybnickiego "Ekonomika":

Rybnik: Studniówka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych 2023 [ZDJĘCIA]

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].