Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka ZSOMS w Raciborzu 2023 [ZDJĘCIA, WIDEO]

5 stycznia w restauracji "Bravo" w Tworkowie zorganizowano studniówkę Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Zobaczcie, jak prezentowały się piękne dziewczęta i przystojni młodzieńcy.

Studniówka ZSOMS w Raciborzu 2023 [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ci piękni młodzi ludzie z klasą prezentowali się podczas studniówkowego poloneza.

Materiał wideo:

Dyrektor zespołu szkół Marcin Kunicki swoją studniówkę miał przed 30 laty. Odbyła się w hali Rafako w Raciborzu i bawiło się na niej kilka szkół jednocześnie. Tegoroczną też dobrze zapamięta, bo była pierwszą po pandemii i pierwszą dla Kunickiego w roli szefa placówki. Uczniowie odkryli, że dyrektor obchodzi urodziny i odśpiewali mu na stojąco gromkie sto lat.

Taniec polonez ma ZSOMS specjalną wersję. Niby klasyczna forma jest utrzymana, ale polonistka i wicedyrektor Małgorzata Bonk wprowadza doń co rusz nowe elementy. Nie inaczej było w wersji 2023.

Jak tę noc pełną zabawy traktują jej bohaterowie - uczniowie, którzy za 100 dni przystąpią do egzaminu dojrzałości?

Piotr Skalik wyczynowo uprawia zapasy i w maju podejdzie do egazminu maturalnego w ZSOMS. Już wie, że będzie tęsknić za swoją obecną szkołą.

Tak wyglądało oficjalne rozpoczęcie wieczoru studniówkowego i podziękowanie, jakie młodzież przekazała swoim wychowawcom i nauczycielom.

Odpowiedzialna za sferę sportową w ZSOMS wicedyrektor Katarzyna Marców uważa, że studniówki sportowców są wyjątkowe. Uczniowie są wygimnastykowani, utrzymują się w formie więc i zabawa w ich wykonaniu ma swoje tempo.

Dawid Morawin odpowiadał za oprawę muzyczną studniówki dla sportowców. Powiedział nam, co może być przebojem tegorocznego sezonu studniówkowego.

Prowadzący część oficjalną studniówki podzielili się z nami swoimi wrażeniami z tej ważnej roli w najważniejszej imprezie, w ich szkolnej karierze.

Czy wychowawczyni klasy maturalnej będzie tęsknić za swoimi uczniami? Dlaczego studniówka jest tak ważną imprezą dla tych młodych ludzi?

Zdobywali medale, szkolą nowych mistrzów, a jak zapamiętali swoje bale maturalne? Dawid Ersetic bawił się na nim ze swoją przyszłą żoną Justyną Święty-Ersetic, ale nie byli jeszcze wtedy parą. Co zapamiętał trener Mateusz Wanke?

Jeszcze nie tak dawno Katarzyna Hyjek-Młynarczyk bawiła się na studniówce jako maturzystka. Mówiła nam, że ten bal, a później egzamin maturalny to wkraczanie w dorosłość i dojrzały wiek.

Jeden z trenerów olimpijskiej multimedalistki Justyny Święty-Ersetic - Piotr Morka cieszy się każdą studniówką, na którą jest zapraszany.

Cała sala śpiewała dyrektorowi Kunickiemu "Sto lat" z okazji jego urodzin, które przypadły w dzień studniówki. - Wywiad macie dobry - śmiał się Marcin Kunicki.