Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koncert MATE.O - Opowieść o Narodzeniu Pańskim

To drugie spotkanie pod hasłem WIARA. NADZIEJA. MIŁOŚĆ. odbędzie się 15 stycznia po wieczornej mszy około godziny 19.00.

Koncert MATE.O - Opowieść o Narodzeniu Pańskim
styczeń
15 niedziela

Koncert MATE.O - Opowieść o Narodzeniu Pańskim

Start 15.01.2023 o godz. 19:00 wstęp wolny

Jak mówi sam artysta:

Ta opowieść nie jest tylko czasem radości z Narodzenia Pańskiego.Pie rwsza część koncertu jest adwentowa, to „adventus” – oczekiwanie, tęsknota, więc są utwory, które dokładnie o tym mówią. To jest taki dwuczęściowy koncert, ale warto go przeżywać w całości, więc my zaryzykowaliśmy i – nie kolędując – ale już snując tę opowieść w czasie Adwentu – bo to już jest czas na to – przepowiadając, to co ma nadejść, jeszcze wspólnie nie kolędujemy. Jesteśmy w tej tradycji zgodni, że nie śpiewamy jeszcze polskich kolęd. Chociaż są pieśni o Narodzeniu Pańskim, niektóre zwane kolędami, ale nie wszystkie. Są pieśni, które mówią już stricte o narodzeniu Chrystusa, są starymi hymnami, które nigdy nie były nazwane kolędami. Kolędy są takim, może nie nowoczesnym, ale nie najstarszym tworem, to były po prostu noworoczne pieśni, które zostały w pewnym sensie schrystianizowane – wyjaśnił Mate.O.

Serdecznie zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/TkalniaKietrz/ 

źródło: Centrum Kultury i Sportu TKALNIA

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].