Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ćwierć miliona złotych na przebudowę drogi Lekartów-Pietrowice Wielkie. "To skromniutki udział"

- To uchwała, która ucieszy wiele osób, długo na nią czekaliśmy - tak Piotr Bajak na sesji Rady Gminy w Pietrowicach Wielkich zaanonsował decyzję w sprawie udzielenia wsparcia finansowego powiatowi raciborskiemu.

Ćwierć miliona złotych na przebudowę drogi Lekartów-Pietrowice Wielkie. "To skromniutki udział"
Mocno już sfatygowana nawierzchnia drogi ma doczekać się zmian (fot. Google Maps)

Skromniutki udział

Chodzi o środki na przebudowę drogi powiatowej Lekartów-Cyprzanów-Pietrowice Wielkie. Radni zdecydowali, że samorząd na inwestycję przeznaczy ćwierć miliona złotych, po 125 000 zł w 2023 i 2024 roku.

- Udało się to w końcu dograć i mamy nadzieję, że w niedalekiej perspektywie ta droga zostanie przebudowana na całym odcinku. Będzie to inny standard - mówił przewodniczący Bajak.

Wójt Andrzej Wawrzynek drogę nazwał jako strategiczną dla regionu z racji największego pracodawcy Raciborszczyzny – spółki Eko-Okna. Bo m.in. tym traktem pracownicy dojeżdżają do pracy w Kornicach. O remont od lat proszą też mieszkańcy wiosek, przez które droga przebiega.

Wójt Wawrzynek podał, że raciborskie starostwo pozyskało 15 mln złotych na przebudowę arterii z Polskiego Ładu, dodatkowo 250 tys. złotych przekaże gmina, a 500 tys. złotych Eko-Okna. Wójt powiedział, że wsparcie prywatnej spółki jest bardzo ważne, a zarazem odciąża budżet, bo inaczej urząd musiałby dać 750 tys. złotych. - To skromniutki udział - mówił przewodniczący Bajak o środkach, jakie na remont drogi wykłada gmina. Sądzi, że realizacja poprawi jakość transportu i bezpieczeństwo.

Proszą od lat

O potrzebie modernizacji drogi pisaliśmy, chociażby w listopadzie w artykule pn. „Droga Lekartów-Pietrowice Wielkie doczeka się w końcu remontu? W powiecie szacują, że inwestycja pochłonie ponad 15 mln złotych”. Wówczas wójt mówił, że urzędy – powiatowy i gminny są w trakcie przygotowywania założeń. - Mam nadzieję, że otrzymane środki pozwolą odpowiednio przebudować i załatwić te wszystkie sprawy, które były poruszane czy to na spotkaniach w Cyprzanowie, Lekartowie i Pietrowicach Wielkich. Tak, aby droga służyła nie tylko kierowcom, ale też naszym mieszkańcom - podkreślił włodarz.

Wówczas podaliśmy także, że w protokole z posiedzenia Zarządu Powiatu Raciborskiego napisano, że skarbnik Roman Nowak zwrócił uwagę, że do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Raciborskiego na lata 2022 – 2032 dopisano dwa zadania drogowe. Jedno dotyczy właśnie tej drogi. Wtenczas szacowano, że remont ma kosztować 15 080 000 zł.

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Były wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Piotr Bajak

Były przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jens (37.225. * .48) 29.10.2023 15:41
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu