Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poszło o tysiące działek narkotyków. Bandyci wtargnęli do mieszkania i pobili mężczyznę

Kryminalni zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o naruszenie miru domowego oraz pobicie 24-letniego mieszkańca Raciborza. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym, grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Poszło o tysiące działek narkotyków. Bandyci wtargnęli do mieszkania i pobili mężczyznę
Śledczy szybko wytypowali podejrzanych, zatrzymali ich kolejno 30 listopada i 1 grudnia. To dwóch mieszkańców Raciborza w wieku 25 i 39 lat. / fot. KPP Racibórz

Wtargnęli do mieszkania 24-latka, pobili go i uciekli. Zgłoszenie o zdarzeniu w mieszkaniu przy ul. Mikołaja wpłynęło do raciborskich policjantów pod koniec listopada, po tym jak doszło do napaści. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zajście. Kryminalni rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców.

Śledczy szybko wytypowali podejrzanych, zatrzymali ich kolejno 30 listopada i 1 grudnia. To dwóch mieszkańców Raciborza w wieku 25 i 39 lat.

- Jak ustalono, powodem najścia i pobicia był zamiar odebrania pozostawionego tam kilka dni wcześniej pakunku. Okazało się, że chodzi o narkotyki, policjanci zabezpieczyli 9 240 działek dilerskich amfetaminy - przekazuje rzecznik prasowy raciborskiej jednostki, nadkom. Mirosław Szymański. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie budził wątpliwości prokuratury, która wystąpiła w tej  sprawie z wnioskiem o areszt. 25- i 39-latkowi przedstawiono zarzuty naruszenia miru domowego i pobicia.

25-latek usłyszał również zarzut udzielenia dużej ilości narkotyków. W piątek, 2 grudnia, raciborski sąd przychylił się do złożonego wniosku, mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w izolacji. Grozi im do 8 lat pobytu w więzieniu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].