Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

8. Kokoszycka Jesień Artystyczna wypełniła salę WCK [ZDJĘCIA]

Kokoszycka Jesień Artystyczna rozpoczęła się wystawą malarstwa i rękodzieła w holu Wodzisławskiego Centrum Kultury. Następnie goście zajęli miejsca w sali widowiskowej, gdzie zaprezentowano część artystyczną. 

8. Kokoszycka Jesień Artystyczna wypełniła salę WCK [ZDJĘCIA]

8. Kokoszycka Jesień Artystyczna wypełniła salę WCK [ZDJĘCIA]

Zespół Kokoszyczanki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu-Kokoszycach zainaugurowali swoimi występami 8. Kokoszycką Jesień Artystyczną. 

Następnie przedstawiono artystów z Kokoszyc, którzy od lat współtworzą wydarzenie. Była to okazja do uhonorowania ich specjalnymi statuetkami, które wręczyli radny miejski Eugeniusz Chłapek oraz przewodnicząca rady dzielnicy Agata Burda.

Przytoczono sylwetki następujących artystów: Jadwiga Śliwa (malarstwo), Lucjan Sosna (miniatury architektoniczne), Renata Markiton (małe domki z drewna, rękodzieło), Renata Pyszny (ozdoby, decoupage, maskotki), Zygmunt Łaciok (malarstwo, rzeźba), Renata Widenka (rękodzieło, makrama, decoupage), Danuta Gajda (swetry wełniane), Urszula Grabowska (śpiew w Kokoszyczankach oraz szycie, m.in. strojów ludowych dla zespołu). 

Podczas uroczystości uhonorowano obecnych na sali artystów. Na ręce Joanny Lubańskiej, szefowej Kokoszyczanek, Zygmunt Łaciok (za pośrednictwem radnego Chłapka) przekazał przygotowaną na tę okazję rzeźbę. - To podziękowanie za wszystko, co robicie - powiedział Eugeniusz Chłapek. - Chciałbym przypomnieć o jednej rzeczy. Takie imprezy mogą być zawsze w Wodzisławiu, bo wszyscy jesteśmy do tego skłonni, aby to sobie ubogacić, choć wiemy, jak życie wygląda. Są trzy wyrazy, które musimy wziąć sobie do domu po rozejściu się z tej imprezy. To: muzyka, miłość i piękno. Nic więcej nie trzeba, a świat będzie bogatszy - podkreślił Zygmnt Łaciok. 

Eugeniusz Chłapek i Zygmunt Łaciok ze specjalną rzeźbą dla Kokoszyczanek

Kokoszyczanki, przy współpracy z zespołem muzycznym Restart przygotowały także spektakl o wakacyjnej miłości w Paryżu. Do współpracy zaproszono aktorów Radlińskiego Studia Teatralnego (niegdyś Salonik Słowa i Muzyki). Wystąpili Daria Zychma oraz Patryk Groborz, a tanecznie także dzieci z SP15. Piosenki śpiewano w języku polskim i francuskim. 

Kokoszyczanki podczas

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].