Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy z Wodzisławia Śl. otrzymali niezwykły sprzęt

Na wyposażenia powiatowego magazynu zarządzania kryzysowego trafiły właśnie poduszki wysokociśnieniowe. - Sprzęt tradycyjnie nie będzie zalegał na półkach magazynu zarządzania kryzysowego, lecz będzie wykorzystywany w codziennej działalności strażaków - słyszymy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Strażacy z Wodzisławia Śl. otrzymali niezwykły sprzęt
Do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego w Wodzisławiu Śl. trafiły 2 poduszki wysokociśnieniowe VCB - 30 i 12 bar.

Nakładem 25 tys. zł do Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego w Wodzisławiu Śl. trafiły 2 poduszki wysokociśnieniowe VCB - 30 i 12 bar. - To sprzęt, który pozwala na szybkie działanie w sytuacjach krytycznych, podczas ratowania życia osób uwięzionych pod wielkogabarytowymi obiektami - wyjaśniają pracownicy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Zakup został sfinansowany ze środków własnych powiatu oraz dotacji gminy Godów w wysokości 6,9 tys. zł. Zakup został połączony z kupnem osprzętu do tych poduszek o wartości kolejnych kilkunastu tysięcy zł, wyasygnowanych przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. - Sprzęt tradycyjnie nie będzie zalegał na półkach magazynu zarządzania kryzysowego, lecz będzie wykorzystywany w codziennej działalności strażaków - zapowiadają pracownicy wodzisławskiego starostwa. Wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk zwraca uwagę, że nigdy nie wiadomo, kiedy ten sprzęt może zostać użyty do ratowania życia i zdrowia również mieszkańców gminy Godów. - Oby nigdy nie było konieczności z jego wykorzystywania na terenie gminy. Ale jeśli już do jakiegoś dramatycznego zdarzenia dojdzie, to lepiej, że straż ten sprzęt w swoim wyposażeniu ma - podkreśla.

Wyjaśnijmy, że nowe poduszki ciśnieniowe łączą siłę podnoszenia tradycyjnych, wysokociśnieniowych poduszek i wysokość podnoszenia sprzętu pneumatycznego niskociśnieniowego. Dzięki temu w każdej chwili można zmiennie reagować na różne potrzeby wysokości. To idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy należy podnieść znaczny ciężar na równie znaczną wysokość. Dzięki innowacyjnej technologii łączenia poduszki są gotowe do użycia w kilka sekund. Płyta obciążająca jest zintegrowana z poduszką, co zapewnia wysoką stabilność i nośność podczas procesu podnoszenia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].