Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przewodniczący rady z Godowa jednym z najaktywniejszych seniorów w województwie

Społecznik i jednocześnie przewodniczący Rady Gminy w Godowie. Antoni Tomas, bo o nim mowa, znalazł się wśród laureatów konkursu "Aktywny Senior".

Przewodniczący rady z Godowa jednym z najaktywniejszych seniorów w województwie
Laureaci tegorocznego konkursu "Aktywny Senior". Wśród 14 wyróżnionych znalazł się przewodniczący Rady Gminy w Godowie oraz Przewodniczący Koła Emerytów i Inwalidów w Gołkowicach Antoni Tomas.

Pod koniec października w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu "Aktywny Senior". Wśród 14 laureatów konkursu znalazł się Antoni Tomas, przewodniczący Rady Gminy w Godowie oraz Przewodniczący Koła Emerytów i Inwalidów w Gołkowicach, społecznik udzielający się w wielu organizacjach społecznych.

Zgłoszeń było prawie osiemdziesiąt

Do kolejnej edycji konkursu „Aktywny Senior”, organizowanego przez działającą przy Wojewodzie Śląskim Radę ds. Rodziny, zostało zgłoszonych prawie 80 osób. Jak zaznaczyła Maria Nowak, Pełnomocnik Wojewody Śląskiego ds. Rodziny i przewodnicząca kapituły konkursowej, niezwykle trudno było w tym roku wybrać najbardziej aktywnych seniorów, ponieważ właściwie każda ze zgłoszonych osób zasługuje na takie wyróżnienie. Ostatecznie kapituła konkursowa wybrała 14 laureatów. - Chcemy Wam podziękować nie tylko za ten rok, ale za wszystkie lata, kiedy swoim sercem dzielicie się z tymi, którzy tego potrzebują. Jestem zaszczycony co roku, że mogę spotykać tak wspaniałych ludzi - mówił wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podczas rozstrzygnięcia konkursu.

Jeden z czternastu

Tytuł najaktywniejszej seniorki trafił do Jolanty Koral, pomysłodawczyni i współorganizatorki „Dni Żarek”, długoletniej prezes Akcji Katolickiej, organizatorki licznych festynów rodzinnych integrujących społeczność lokalną, a najaktywniejszego seniora - do Jana Tarnawy, od pięćdziesięciu lat pracującego na rzecz osób niepełnosprawnych - głównie niewidomych i niedowidzących, angażującego się w prace lokalnej społeczności w Szczyrku. Kapituła postanowiła też dodatkowo wyróżnić Wiesława Pawlusa, którego hafty zdobią elementy strojów wielu zespołów regionalnych działających w Polsce, jak również za granicą. Wśród laureatów znalazł się także Antoni Tomas, przewodniczący Rady Gminy w Godowie oraz Przewodniczący Koła Emerytów i Inwalidów w Gołkowicach, społecznik udzielający się w wielu organizacjach społecznych. Jego kandydaturę zgłosiło Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie. - Dziękuję za to wsparcie, które sobie cenię i za wytypowanie mojej kandydatury. Cieszę się z otrzymanego wyróżnienia - mówi Antoni Tomas.

Posypały się gratulacje

Laureatom tegorocznej, szóstej już, edycji konkursu na najaktywniejszych seniorkę i seniora w regionie gratulowali również obecni podczas wydarzenia samorządowcy, a za pośrednictwem połączeń wideo - także poseł do Sejmu RP, członek Rady ds. Rodziny Przemysław Drabek oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Całą uroczystość podsumował z kolei wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. - Bardzo dziękuję za Waszą postawę i Wasz trud. Przyjmijcie te gratulacje i wyróżnienia, tak jakbyście przyjmowali je dla całego swojego środowiska, w którym działacie, jesteście aktywni i jesteście wzorem do naśladowania - mówił.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].