Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W WCK odbyła się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła [ZDJĘCIA, LIVE]

W poniedziałek, 10 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła, której celem było uroczyste przyjęcie nowych uczniów do społeczności rzemieślniczej.

W WCK odbyła się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła [ZDJĘCIA, LIVE]
Na gali uczniowie wypowiedzieli uroczyste słowa ślubowania oraz odebrali imienne legitymacje Ucznia Rzemiosła

W tym roku u rzemieślników wodzisławskiego Cechu praktyczną naukę zawodu rozpoczęło ponad 270 uczniów klas pierwszych m.in. w takich zawodach jak: stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, elektryk, kucharz, piekarz, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uroczyste ślubowanie

Podczas gali uczniowie, w obecności swoich pracodawców, przedstawicieli szkół oraz zaproszonych gości, złożyli ślubowanie na sztandar Cechowy i odebrali imienne legitymacje Ucznia Rzemiosła, które osobiście wręczał Starszy Cechu, Jerzy Waltar

- To dzisiejsze ślubowanie jest dla was dniem szczególnym, dniem uroczystym, bo jest to przyjęcie was w poczet uczni rzemiosła - powiedział Starszy Cechu, Jerzy Waltar. - Każdy z was przychodząc na zakład, widzi nowe twarze, nowych uczniów, starszych kolegów, nowych pracowników i czuje pewien respekt, pewną obawę, ale to wszystko minie bardzo szybko. Po latach będziecie te chwile mile wspominali. Dzisiejsze ślubowanie na Ucznia Rzemiosła jest niczym innym jak taką obietnicą składaną nie wam, rodzicom, nie pracodawcom, ale samym sobie, bo przecież to wy będziecie się kształcić, wy będziecie zdobywać rynki pracy, nie tylko w Polsce ale i w Europie, bo ze świadectwem czeladniczym możecie iść wszędzie - dodał życząc młodzieży jak najlepszych wyników w nauce.

Mieczysław Kieca (po lewej), Jerzy Waltar (po prawej)

- Bycie rzemieślikiem to naprawdę duma. Dziś na tej sali, po raz kolejny, członkowie Cechu, pracodawcy, otoczą was [uczniów przyp.red.] opieką. To od was będzie zależeć jaką kilkuletnią drogę przejdziecie w swoich zakładach - powiedział prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. - Jak skorzystacie z obecności mistrzów, osób uczących od lat i jakie mistrzostwo dla siebie osiągniecie. Wszystko zależy od was. 

O oprawę muzyczną zadbała młoda wokalistka, Elisabeth Pryka, uczennica Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim. Elisabeth wykonała takie piosenki jak "Coś optymistycznego" z repertuaru Kasi Kowalskiej czy "Empire State of mind" Alici Keys. 

Elizabeth Pryka

Zobacz fragment gali

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].