Nowe poradnie i lekarze w Artimexie

Z uwagi na potrzeby pacjentów od września 2022 r. w placówce poszerzono zakres usług medycznych o poradnię chirurgii naczyniowej, gastroenterologii oraz jedynej w Raciborzu poradni kardiologii dziecięcej. W placówce przyjmują specjaliści z całego Śląska.

Nowe poradnie i lekarze w Artimexie
Dr n. med. Maciej Wrotniak - specjalista w dziedzinie ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu

W poradni ortopedycznej jednym ze specjalistów w dziedzinie ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu jest dr n. med. Maciej Wrotniak. Do poradni zgłaszają się pacjenci z dysfunkcjami narządu ruchu, wrodzonymi lub nabytymi, wszelkiego rodzaju urazami w tym sportowymi, jak również chorobami zwyrodnieniowymi stawów. W ramach oddziału chirurgii jednego dnia wykonywany jest szereg zabiegów, w tym artroskopia stawu kolanowego, ramiennego, łokciowego, skokowego oraz biodrowego. W przypadku zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej, w której pacjentowi nieustannie towarzyszy ból, pacjent kwalifikowany jest do leczenia operacyjnego endoprotezoplastyki stawu kolanowego czy biodrowego. Po zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego czy biodrowego pacjent poddawany jest rehabilitacji, co pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności.

Na terenie placówki przyjmuje również specjalista chirurgii naczyniowej Piotr Worobiec, pracujący w oddziale chirurgii naczyniowej Wodzisławskiego Centrum Medycznego. Przy pomocy innowacyjnego sprzętu medycznego zapewnia pacjentom kompleksową diagnostykę niewydolności żylnej i tętniczej, żylaków, pajączków naczyniowych, niedokrwienia kończyn oraz zakrzepicy. W poradni chirurgii naczyniowej wykonywane jest małoinwazyjne leczenie żylaków, skleroterapia, a w przypadku większych zmian naczyniowych, w warunkach szpitalnych, wykonuje się wewnątrznaczyniową termoablację laserową.

Jeśli zauważyłeś u siebie jeden z takich objawów jak: zawroty głowy, zaburzenia widzenia błyski przed oczami, wzmożone tętnienie w pachwinie, nawracające skurcze łydek, zasinienie lub blednięcie stóp, owrzodzenie, ból kończyn dolnych po przejściu krótkiego dystansu, powstawanie obrzęków w najniżej położonych częściach ciała (okolicę stopy i kostki), to warto zarezerwować termin w centrum medyczno – diagnostycznym Artimex (rejestracja pod numerem 32 415 41 13).

Artimex RRK to nowoczesne centrum medyczno – diagnostyczne zatrudniające wysokiej klasy specjalistów w zakresie, ortopedii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, endokrynologii, reumatologii, neurologii, nefrologii, urologii, medycyny pracy oraz diagnostyki obrazowej (w tym RTG, RTG stomatologiczne, densytometria, mammografia).

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].