Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Bluszczowie zebrali 14 tys. zł dla chorego Mikołaja [ZDJĘCIA]

Tłumy pojawiły się na festynie charytatywnym, który odbył się w ostatnią niedzielę w Bluszczowie. Organizatorzy zebrali 14 637 zł dla chorego na SMA Mikołaja Kubali.

W Bluszczowie zebrali 14 tys. zł dla chorego Mikołaja [ZDJĘCIA]
od lewej Marek Rybarz, Małgorzata Kubala z Mikołajem, Beata Rybarz i Monika Zając fot. F. Kamczyk

Zaangażowanych w imprezę było wiele osób

W organizację imprezy były zaangażowane różne stowarzyszenia, instytucje oraz prywatne firmy. Nie zabrakło ochotniczych straży pożarnych, policji i kół gospodyń wiejskich. Były atrakcje militarne i ratownicze. Impreza odbyła się na terenie zajazdu Hacjenda w Bluszczowie i przyciągnęła tłumy z całego powiatu wodzisławskiego. Wystąpiły zespoły: Ale To Już Było, Tomek Coral, Bartnicky Band i Freaky Boys.

Podziękowania od organizatorów

- Bardzo się cieszę, że w ubiegłą niedzielę na Festynie Charytatywnym "Razem dla Mikusia" odwiedziło nas tak wiele osób. Myślę, że większości się bardzo podobało i już dochodzą do nas zapytania kiedy planujemy następną taka imprezę. Wszystko jest do zrobienia, a jedyne co nas ogranicza, to wolny czas bowiem taki sukces jest zasługą całego zespołu. 3 dni przed imprezą była rozkładana scena i dzień później również trzeba było wszystko sprzątnąć. Wszystko poszło mega sprawnie. Tu chcę podziękować mojemu mężowi Rafałowi, który razem z całą ekipą w składzie: Bogdan Bartnicki, Marcin Władarz, Tomasz Jędrysik, Dawid Jureczko, Krzysztof Kowol wykonali kawał dobrej roboty. Chcę też podziękować wszystkim paniom, które upiekły i sprzedawały ciasta, niezastąpionym strażakom, w szczególności podziękowania dla komendanta gminnego Szymona Kwaśnicy za wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Całość organizacji od pomysłu do realizacji zajęła nam tydzień. W tak bardzo krótkim czasie udało się wszystko spiąć na ostatni guzik. Marek i Beata Rybarz z zajazdu Hacjenda też spędzili sporo czasu nad przygotowaniem terenu. Na Naszej scenie wystąpiły zespoły : "Ale to już było" z Olzy, Jakub Piprek z Gorzyczek, Zespół Bartnicky i Tomek Coral - Wszyscy pomogli charytatywnie i za to Wam z całego serca wszystkim dziękuję - mówi Monika Zając, współorganizator.

Słowa podziękowania do uczestników i organizatorów festynu skierowała też mama Mikołaja - Małgorzata Kubala, która razem z synem była obecna na imprezie.

Zbieramy dalej dla Mikołaja

Przypominamy, że zbiórka trwa nadal,  organizowane są między innymi imprezy charytatywne ale równolegle można także wysyłać SMS pod numer 72365 o treści 0184127 (2,46 zł), lub dokonać tradycyjnego przelewu dla Fundacji Siepomaga na nr konta 89 2490 1028 3587 1000 0018 4127 a w tytule przelewu wpisać Darowizna Mikołaj Kubala 0184127. W regionie pojawiają się również serca na nakrętki, a dochód ze sprzedaży nakrętek trafi na rzecz Mikołajka. Ponadto warto obserwować grupy na facebooku oraz licytacje, bo pojawiają się tam wyjątkowe przedmioty i ogłoszenia.

Mikołaj Kubala - Miki kontra SMA 23 wiadomości, 32 komentarze w dyskusji, 395 zdjęć

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KrzysztofGrzegorz (5.173. * .217) 30.07.2022 09:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Cała kwota do zebrania to zaledwie 2 dni kar jakie płacimy z powodu jednego "zera"

~OnA7 (185.135. * .144) 27.07.2022 18:57

Świetny festyn, znakomity wynik zbiórki :)