Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Chrząszcz: Urzędnicy chcą przeforsować własną koncepcję stadionu Odry

Radny Wodzisławia Śląskiego Łukasz Chrząszcz skierował do wiceprezydent Izabeli Kalinowskiej wniosek o zmianę zapytania ofertowego w temacie modernizacji stadionu. Okazuje się, że w zapytaniu urzędu nie ujęto poprawek, które wprowadzili radni. 

Radny Chrząszcz: Urzędnicy chcą przeforsować własną koncepcję stadionu Odry
Od przetargu zależy, jak stadion będzie wyglądać w przyszłości. fot. arch.

Radny Chrząszcz: Urzędnicy chcą przeforsować własną koncepcję stadionu Odry

- Na początku maja naczelnik Wydziału Inwestycji p. Adam Firut przesłał radnym Komisji Promocji i Sportu dokumenty przetargowe i zapytał o uwagi do przetargu.Zmiany po konsultacji z radnymi Mariuszem Blazym i Adamem Kantorem zostały przesłane do Pana Naczelnika mailowo 7 maja, następne mailowo do nowej Pani Naczelnik 17 maja, oraz przedstawione na spotkaniu 18 maja, w obecności dyr. MOSiR p. Bogdana Bojko, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich p. Patrycji Adamczyk oraz prezesa Odry Wodzisław p. Tomasza Stolarskiego. Niestety, w ogłoszonym 20 lipca 2022 roku przetargu brak jest większości tych zmian - informuje radny Łukasz Chrząszcz, sugerując, że urzędnicy chcą przeforsować własną koncepcję stadionu. Sprawa jednak prawdopodobnie rozbija się o koszty starego projektu, które i tak trzeba będzie zweryfikować. 

O jakich zmianach mowa? Oto, co zaproponowali radni:

  • min. 5000 miejsc siedzących z opcją rozbudowy, zamiast „3000 – 5000 miejsc siedzących”,

  • wszystkie trzy trybuny kryte o ile pozwoli na to oświetlenie zamiast „jednej trybuny krytej”,

  • budowa sky-boxów na trybunie VIP,

  • trybuny podwyższone w związku z budową bieżni lekkoatletycznej,

  • zobligowanie projektanta do trzykrotnego przyjazdu na wizytacje i konsultacje,

  • brama z lat .60 na której stał zegar, wkomponowana w stadion,

  • zapis o etapowości modernizacji ze względów finansowych i organizacyjnych,

  • strefa gastronomiczna i rekreacyjna (grill i plac zabaw).

"Zwracam się z wnioskiem o zmianę zapytania, poprzez dopisanie powyższych propozycji i wydłużenie terminu składania wniosków. Nie wyrażamy zgody na pomijanie zdania radnych, kibiców i środowiska piłkarskiego w modernizacji stadionu. Inwestycja, która będzie najpewniej finansowana w większości ze środków rządowych lub unijnych, powinna zadowalać nie tyko fanów lekkiej atletyki, ale przede wszystkim środowisko piłkarskie, obecne na tym terenie od 1922 roku" - pisze radny w swoim wniosku. Łukasz Chrząszcz jednocześnie pyta o powody decyzji urzędników o braku wprowadzenia sugerowanych zmian. 

Ważą się losy tego, jak w przyszłości będzie wyglądał stadion miejski. Czy będzie przypominał prowincjonalne boisko klubu z A-klasy, tak jak chcą tego urzędnicy czy będzie stadionem godnym naszego klubu, którego nie będziemy musieli się wstydzić po awansach (a jesteśmy pewni, że wkrótce nastąpią) do wyższych lig - komentują kibice Odry z Dywizjonu Wilchwy. 

Temat ma wrócić na sierpniowej komisji sportu w radzie miasta. 

29 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 31.07.2022 21:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@5.173- wodzisławski mongole- za pieniądze które się pozyskuje z różnych źródeł. Z tych źródeł co wy PO paprancy honoratki nigdy nie mieliście.

~PytamSie (5.173. * .44) 31.07.2022 21:06
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Za co ?

MGol 31.07.2022 13:08
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Oczywiście w pełni zgoda dla tych postulatów. Pamiętajmy, że stadion jest wizytówką miasta i powiatu i jest wykorzystywany do różnych imprez miejskich. Jego wykorzystanie nie kończy się na rozegraniu meczu. Odbywają się tam dni miasta, koncerty, reggae festiwal. Oczywiście tych wydarzeń mogłoby być więcej gdyby były stworzone odpowiednie warunki. Pamiętajmy, że póki co hali w Wodzisławiu nie ma. Wydaje mi się, że dla stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia lepsza lokalizacja byłaby budowlanka, gdzie można byłoby wraz z powiatem stworzyć całe centrum lekkoatletyczne wraz z basenem. Wtedy już na starcie miasto miałoby partnera w budowie. Jedynym warunkiem byłoby to, żeby był to obiekt ogólnodostępny przynajmniej w godzinach popołudniowych. Oczywiście inwestycja wymaga nakładów ale chyba mniejszym kosztem niż upychanie bieżni, trybun, dróg ewakuacyjnych, kiedy pozbyto się działek wokoło stadionu. Inną sprawą fajnie by było gdyby odkupiono tereny targowiska i zrobiono tam parking mała ilością zieleni wraz przejściem do stadionu, przynajmniej przestałby ten teren straszyć. Z bieżnią czy bez ważne by te postulaty zrealizować.

Don_C 28.07.2022 22:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Znacie takie miasto co sprzedaje/dzierżawi/rozdaje tereny wokół stadionu a potem jak terenu coraz mniej ogłasza że ma być stadion lekkoatletyczny? Dajcie pilnie namiary to sprawdzę.

~Tyres (5.173. * .236) 28.07.2022 14:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A co to jest socios ODRA? kilku ludzi z przypadku?

~WodzislawOW (46.205. * .116) 28.07.2022 09:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Głupi ludzie nawet modernizację stadionu sprowadzą do walki pis vs po. Ja jako Wodzislawianin chce ładnego stadionu! Czy socios Odra będzie prowadziło jakaś akcję w tej sprawie?

Don_C 27.07.2022 22:19
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Zna ktoś drugie miasto gdzie na Mosir postawiono Dziuplę czy coś podobnego? Dajcie namiary bo chętnie sprawdzę.

~Dozaprzanstwa (46.204. * .43) 27.07.2022 16:26
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Zaplecze prezia czyli też troll piszący tu są przeciwnikami sportu .Żona Honoratki stwarza tylko pozory a faktycznie to by wszystko zaorala i ten cały bojko to samo.Oni mają od 15 lat wizję zniszczenia wszystkiego!

~yggiH (78.157. * .23) 27.07.2022 15:50
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Nie znam się na nowoczesności i nie chcę się na niej znać. Lekarzem też nie jestem ale ty chyba powinieneś jak najszybciej się do niego wybrać !

Piszesz że bark mi argumentów a moje wypowiedzi to wypociny, to pozwól że zacytuję siebie :

"Po pierwsze, Rzeczpospolita jako państwo nie posiada urzędu wiceprezydenta, za to miasto nieprzekraczające pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców ma ich aż trzech. Oczywiście każdy po 15 tysięcy złotych, co miesiąc do kapsy na plus. Redukujemy więc dwa stanowiska prezydenckie i oszczędzamy. Po drugie, podróże służbowe zmniejszamy do absolutnie niezbędnego minimum. Dla przykładu, jaka jest korzyść górnośląskiego miasta z czeskiego pogranicza w utrzymywaniu kontaktów z tak odległą miejscowością jak turecka Alanya. A no żadna, chyba że jest się urzędasem i jedzie służbowo na delegację która w praktyce jest darmowym pobytem na wakacjach. Po trzecie, zwalniamy tych idiotów którzy zaprzepaścili szansę na pozyskanie 30 milionów złotych, bo te pieniądze by były ale jak się jest tak głupim że składa się błędnie wypełniony wniosek będąc urzędnikiem państwowym to nic dziwnego że pieniądze otrzymał ktoś inny (czyt. inne miasto). Po czwarte, obniżamy diety radnych do stawki minimalnej. Zaręczam że po zastosowaniu tych kilku prostych kroków, pięnidze się znajdą."

Co ciekawe, sam napisałeś że z argumentem o wiceprezydentach się zgadzasz, do pozostałych się nie odniosłeś po czym piszesz że brak mi argumentów. No ale nic w tym dziwnego, przeciez jesteś zwykłym pajacem !

Co do plusowania / minusowania to zauważ że nawet nie jestem zarejestrowany a taką możliwość mają tylko zalogowani uczestnicy.

~Do_nizej (5.173. * .118) 27.07.2022 13:44
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Jak komuś brakuje argumentów to obraża i plusuje swoje marne wypociny
Człowieku to jest choroba!!!
Nowoczesna choroba!!!

~yggiH (78.157. * .23) 27.07.2022 13:28
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Mylisz się pajacu ! Ja wcele nie jestem kibicem Odry, co nie oznacza że jestem jej wrogiem. Kibicuję jednak zupełnie innemu z pośród górnośląskich klubów choć Odrę traktuję z szacunkiem. Może dlatego że jestem wodzisławianinem ? Może dlatego że krewni byli piłkarzami Kolejarza a ten jest przecież bezpośtednim protoplastą Odry ? A może po prostu dlatego że Odra jest klubem Powstańczym który zapisał piękną kartę w historii Wodzisławia Śląskiego ? Pomimo szacunku, mecz na Odrze z udziałem mojego klubu oglądał bym oczywiście, tylko z sektora gości choć biorąc pod uwagę jego popularność i aktywność wyjazdową kibiców, prawdopodobnie to my bylibyśmy większością na stadionie. Jakkolwiek na całą sytuację by nie spojrzeć, to Odra na nowy stadion bezapelacyjnie zasługuje ! Daleki był bym jednak od stawiania na nim "klatki dla gości". Z resztą już niemal na żdanym z nowych stadionów sektora dla przyjezdnych w taki sposób się nie izoluje, co tylko uwidacznia jakim prymitywem jesteś powołując się na rozwiązania z lat dziewięćdziesiątych, pajacu !

~Pajac_ (5.173. * .118) 27.07.2022 13:12
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

5 tys miejsc……..dobre!!!
10 piłkarzy odchodzi z Odry jeszcze lepsze !!!
Kto tam będzie siedział na tym stadionie, yogi???
Chyba w tej „klatce dla przyjezdnych”
:))))))))))))) co by se ludzie podglądali co to za przypadek :))))))))

~yggiH (78.157. * .23) 27.07.2022 12:32
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

To co przyciąga do piłki nożnej to nie tyle poziom i jakość ale przede wszytskim jej klimat. Z pewnością poziom i jakość przyciąga kibiców ale są to z reguły kibice sukcesu, obserwatorzy. Prawdziwych fanów przyciąga klimat futbolu, magia miejsca, atmosfera, historia i tożsamość klubu. Mnie osobiście stadiony w stylu nowej Okrzei 20, Piasta Gliwice nie podobają się wcale ! To tak jak z supermarketem gdzie nie ma zapachu wędlin, nabiału, pieczywa, owoców ani warzyw choć towaru jest pod dostatkiem. Dlatego gdybym był decyzyjny w sprawie tak postanowił bym w taki sposób :
- Aleja jest stadionem piłkarskim i tylko piłkarskim ... z możliowścią rugby :-) ale bez bieżni !
- z obecnego stadionu trybuna kryta przechodzi lifting i zostaje, tego nie ruszamy.
- nową trybunę budujemy w miejscu obecnej prostej ale bliżej boiska, z dachem i stromo, bardzo stromo
- za bramkami też powstają nowe trybuny ale bez wyburzania starych, w praktyce służyły bo one jako schody prowadzące na nowe trybuny tak by zachować ducha starego stadionu
- brama z lat szcześćdziesiątych oczywiście zostaje i jest odpowiednio wkomponowana w nowy obiekt
- siedzące są tylko trybuny na prostej, te za bramkami pozostają stojące
- kasy biletowe zbudowane z czerwonej cegły w stylu wilhlemiańskiego śląska
- w podobnym stylu zaprojektowana brama główna
- obiekt silnie obsadzony drzewostanem - topole, buki i inne drzewa (stadion przypominający park)
- stadion jest oczywiście kryty w klimacie brytyjskim i holenderskim lat osiemdziesiątych
- strefa gastronomiczna jak najbardziej tak ale rekreacyjna nie - żadnego placu zabaw na stadionie !
Myślę że stadion w takim stylu przyciągał by niezależnie od klasy rozgrywkowej. No ale to są tylko moje pijackie wizje, jak napomknął pewien pajac poniżej.

~KibicOdry (46.204. * .255) 27.07.2022 12:04
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Po co wy rozmawiacie z tymi trolami? STADION DLA ODRY NA MINIMUM 5 TYŚ MIEJSC. Obawiam się jednak, że to kolejna zasłona dymna i nic porządnego nie powstanie. Pamiętacie jak Mieczysław "nie myli się ten kto nic nie robi" Kieca wybudował nam halę sportową? Przygotujcie się na coś w podobnym "stylu".

anonimus 27.07.2022 10:59
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Dla 2-3 zapalonych biegaczy z UM chcą wybudować bieżnię lekkoatletyczną,żenada.

wnikliwy 27.07.2022 10:12
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Do Don_C masz rację,wywalono kasę miasta na jakąś dziuplę,aby sitwa administratora miała pracę. Tak się w Wodzisławiu Śląskim dba o finanse miasta. Teraz hrabia lata i czeka na otwarcie pałacu,pewnie znowu nie starczy kasy,trzeba będzie dopłacić jak przy każdej inwestycji administratora

~yggiH (78.157. * .23) 27.07.2022 09:53
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Może platformiany Piotrek z Rybnika który wydmuchał równe 0,49 promila. Pewnie wówczas też był "zamroczony" ... PAJACU !

~Do_trolli_nizej (5.173. * .118) 27.07.2022 08:22
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Pajacu?
Wszystko na ten temat,może w barze ktoś zamroczony cie posłucha

~yggiH (78.157. * .23) 27.07.2022 08:19
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Jeśli w Godowie to zrobili to po co robić to samo w Wodzisławiu i kto będzie utrzymywał ?
Widzisz, dla ciebie ważna jest ścieżka rowerowa a dla kogoś innego stadion. Jeśli uwarzasz że należy wykorzystać posiadany potencjał to dobrze uważasz ale tutaj rodzi się pytanie : gdzie był platformiany Mietek gdy ten stadion się rozpadał ? Odra jeszcze w 2010 roku grała w I lidze (zaplecze ekstraklasy) i w pierwszych latach po jej upadku stadion nadal spełniał wszytskie normy rozgrywkowe poziomu centralnego ale położono na niego lachę i z roku na rok popadał w coraz większą ruinę. Kto za to odpowiada ? Platformiany Mietek - administrator i jego MOSiR-owy przydupas. Przestań więc pieprzyć pajacu bo argumentów nie masz żadnych !

~Do_trolli_nizej (5.173. * .118) 27.07.2022 08:14
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

yogi masz racje z tymi wickami ale piszesz tu o drobnych a trzeba miliony,gdzie ty żyjesz idź do sklepu budowlanego i kto ma grać na tym stadionie IV liga i jeden festiwal rocznie?
Nawet na rege było mało ludzi bo bilety drogie

~Do_trolli_nizej (5.173. * .118) 27.07.2022 08:09
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

W Godowie zrobili kawałek ścieżki rowerowej i to był strzał w dziesiątkę,dzisiaj z całej polski do nich przyjezdzają.
Trzeba wykorzystać własny potencjał,położenie,infrastrukturę itd tylko to ma sens a nie stawiać jakieś drogie,nieprzemyślane i nikomu nie potrzebne budowle

~yggiH (78.157. * .23) 27.07.2022 08:08
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Odpowiem Ci za co ! Po pierwsze, Rzeczpospolita jako państwo nie posiada urzędu wiceprezydenta, za to miasto nieprzekraczające pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców ma ich aż trzech. Oczywiście każdy po 15 tysięcy złotych, co miesiąc do kapsy na plus. Redukujemy więc dwa stanowiska prezydenckie i oszczędzamy. Po drugie, podróże służbowe zmniejszamy do absolutnie niezbędnego minimum. Dla przykładu, jaka jest korzyść górnośląskiego miasta z czeskiego pogranicza w utrzymywaniu kontaktów z tak odległą miejscowością jak turecka Alanya. A no żadna, chyba że jest się urzędasem i jedzie służbowo na delegację która w praktyce jest darmowym pobytem na wakacjach. Po trzecie, zwalniamy tych idiotów którzy zaprzepaścili szansę na pozyskanie 30 milionów złotych, bo te pieniądze by były ale jak się jest tak głupim że składa się błędnie wypełniony wniosek będąc urzędnikiem państwowym to nic dziwnego że pieniądze otrzymał ktoś inny (czyt. inne miasto). Po czwarte, obniżamy diety radnych do stawki minimalnej. Zaręczam że po zastosowaniu tych kilku prostych kroków, pięnidze się znajdą. A o ścieżkach rowerowych przestań pieprzyć bo platformiany Mietek - administrator, miał dwadzieścia lat by je zrobić a jedyne na co było go stać to namalowanie białej linii na asfaltowej drodze z napisem "dla rowerów" ... Co do PiS-owskiej Rady Miasta to wiedz że nigdy nie byłem zwolennikiem PiS-u ani przeciwnikiem PO tak samo jak nigdy nie byłem zwolennikiem PO i przeciwnikiem PiS-u, przestań więc idioto oceniać pod kątem POPiS-u bo obydwie te partie są siebie warte i tak samo jak żałosna jest PiS-owska Rada Miasta, tak samo żałosny jest platformiany prezydent vel Mietek - administrator !

~Do_trolli_nizej (5.173. * .118) 27.07.2022 07:21
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

To se napisz do tego pisowskiego Orlenu (kiedyś to były wszystko nasze narodowe spółki skarbu państwa-dzisiaj to pisowskie spółki -brawo jeżeli ktoś dostrzega subtelną różnicę) i niech ci dają na wodzislawski stadion trollu.
Na ten przykład gorzyce do dziś przeklinają dzień w którym ktoś wymyślił basen,dzisiaj podobno ponad połowa budżetu gminy idzie na utrzymanie tej kuli u nogi a po pisowskim burdelu i inflacji bilety będą po ponad 20zl/h powodzenia!
Odra to fajna historia wodzislawia ale to było kiedyś,obecnie nie ma drużyny,sponsorów ani klimatu a jedyne pomysły pisowskiej rady to popcorn w kinie i piwo na jarach czy duży stadion!
Pytanie mam proste „za co?”
Ludzie poza stadionem potrzebują też np. ścieżek rowerowych by przesiąść się na rowery w dobie kryzysu ale pisu inwestycje stoją i kwiczą

Don_C 27.07.2022 01:23
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Takimi to nieudacznikami i niszczycielami miasta otacza się administrator. Najlepszy tego przykład to kustosz mosir pedagog kibic górnika. Niech zrobią jeszcze jedna Dziuplę na mosir za 4,5 mln do tego nie trzeba dopłacać to się samo bilansuje.

~yggiH (31.0. * .112) 26.07.2022 23:03
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

@Rea_lista (5.173.*.118) - ale po co drugi Stadion Śląski skoro jeden jest w Chorzowie i kto będzie utrzymywał ? To samo z basenem. Po co basen skoro jeden jest w Raciborzu a drugi w Żorach no i kto będzie utrzymywał ? Można by jeszcze galerię wybudować tylko po co galeria skoro dwie są w Rybniku no i kto będzie utrzymywał ? Kiedyś padł jeszcze taki pomysł by w lodowisko zainwestować tylko po co lodowisko skoro jedno jest w Jastrzębiu no i kto będzie utrzymywał ? To tak oczywiście żartem. A teraz na poważnie, to jesteś debilem czy tylko udajesz ? Acha ... nie mam nic wspólnego z żadnym PiS-em i nie popieram ich ale jeśli ty jesteś z PO lub za PO to teraz już wiem dlaczego rządzi PiS.

~Andreas45 (91.146. * .208) 26.07.2022 22:25
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

na pewno wam platforma wybuduje.... pis zarznał samorzady wie..niau. Pisoski Orlen dał kasę na stadion wisły płock; sponosruje ekstraklasę. wisłe kraków; pisowskie PKO jest sponosrem tytulrnym ekstraklasy, ale co Ty możesz wiedzieć wsi..u. Jak bedzie tusk u wladzybedziesz robić do 67 roku życia i płacić w euro. PiS odpowiada za inflacje w europie... to toje po.. wspierali nordstream=kasa dla ruskich na prowadzenie wojny

~Rea_lista (5.173. * .118) 26.07.2022 21:23
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Panie radny może pan sobie chcieć i wybudować drugi stadion śląski tylko kto to będzie później utrzymywał ?
Pańskie dzieci?
Wiadomo,że pis zarżnął samorządy,które w najbliższych lat bedą spłacały te wszystkie długi związane z podwyżkami płac,energii itd
Czy w dzisiejszych czasach potrzebujemy „igrzyska”?

~Wkurzonywmoc (46.204. * .43) 26.07.2022 20:13
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Kieca obudź się wreszcie co ty robisz z nami? Ty stadion w Bielsku masz?

wnikliwy 26.07.2022 17:13
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

No tak ,po co stadion jak jest w Rybniku,tak platfus robią