Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar zabrał im gospodarstwo. Bank odebrał nadzieję na odbudowę. Nowy numer Nowin Raciborskich

Pogorzelcy z Bieńkowic nie mogą odbudować spalonego gospodarstwa, bo bank spółdzielczy zatrzymał pieniądze przyznane im z ubezpieczenia. - Zabierając nam te środki, pogrzebali nas - mówią Aleksy i Anna Ćmokowie z Bieńkowic. 15 lat rozwijali swoje gospodarstwo. Pożar strawił je w listopadową noc w ubiegłym roku. Fala pomocy, jakiej doznali od znajomych i nieznajomych wzrusza ich do dziś. Jednak kluczowa dla ich przyszłości okazała się decyzja Banku Spółdzielczego w Krzyżanowicach. Ten zajął ponad 700 tys. zł z odszkodowania dla ocalałych z pożaru.

Pożar zabrał im gospodarstwo. Bank odebrał nadzieję na odbudowę. Nowy numer Nowin Raciborskich

Ponadto w numerze:

  • Ranking milionerów. Racibórz przegrywa z Rybnikiem
  • WOPR: Żwirownia to zbiornik śmierci. Czwarte utonięcie tego lata
  • Czy można znów grzać flotem i mułem?
  • Dom starości czy dom rodzinny? Seniorzy zyskają wybór
  • Park grzybowy i plac zabaw dla dorosłych - pomysły na rewitalizację centrum Raciborza
  • Gdzie trafi 14,3 mln zł od rządu?
  • Ryszard Frączek próbuje naprawiać zło - Wywiad Nowin
  • Królowa driftu jeździła w Kietrzu - wywiad z Karoliną Pilarczyk
  • Artur Grela: z Żerdzin do Mistrzostwa Polski. Sylwetka tenisisty

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Raciborskich

Ludzie

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].