Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niebywałe tłumy nad Odrą podziwiały start Pływadła [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]

Pogoda dopisała, załogi pływadeł dopisały, publika dopisała. 25 czerwca wodniacy wypłynęli z Raciborza do Kędzierzyna Koźla (dotrą tam jutro - z przystankami w Turzu i Przewozie).

Niebywałe tłumy nad Odrą podziwiały start Pływadła [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]
Tegoroczne Pływadło to ponad 30 dużych pływadeł i 100 kajaków. Impreza odbywa się w ramach Festiwalu Górnej Odry.

Odra jest jak Amazonka

- Odra to jest nasza Amazonka. Zawsze tu są jakieś przygody.Wykorzystajmy to! Po co jechać na Mazury (do tego paliwo jest drogie), skoro można wziąć wannę między dwie beczki i na tym sobie popłynąć - mówi Bronisław Piróg, pomysłodawca i organizator Pływadła.

Pan Bronisław zwraca uwagę, że Pływadło jest raz w roku, ale urokami Odry można cieszyć się cały czas, pływając w kajaku. - To piękna, meandrująca rzeka. Można ją fotografować, można ją malowaćć, można o niej pisać wiersze - dodaje.

Oto relacja na żywo ze startu Pływadła 2022:

Barney, Gandalf i paliwo za 19.99 zł/litr

Tegoroczny motyw przewodni Pływadła nawiązuje do literatury. Nie brakuje więc załóg wzorujących się na książkach i komiksach, między innymi "Flinestone'ach, "Władcy Pierścieni" i "Wyspie Skarbów".

Rok temu byli powstańcami śląskimi, a w tym roku są Flinestone'ami. Od lewej: Paweł Malcharczyk, Magdalena Malcharczyk, Aurelia Domin i Dariusz Domin. Niżej: Klaudia Depta, Łukasz Depyta i Krzysztof Kubica.

Wspaniałe pływadło z Drużyną Pierścienia, Gollumem i Sauronem.

Kilka pływadeł odwołuje się do drożyzny, m.in. sklep Pe Gie Gie (www.i-tak-nic-nie-kupisz.pl) oraz Oillen z paliwem w cenie 19.99 zł.

Pinokio przy stacji Oillenu.

Chrust jest za darmo, a reszty - niezależnie od ceny - i tak nie można kupić.

Co jeszcze w ramach Festiwalu Górnej Odry?

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~rack (89.151. * .128) 27.06.2022 23:53

....A może znowu potrzebna interwencja ministra Wosia ?

~rack (89.151. * .128) 27.06.2022 23:50

HAHAHA..."Odra to taka nasza Amazonka "....HAHAHAHA... toś gościu popłynął! zwłaszcza po mulistym dnie naszej zaniedbane miejskiej Odry ! Poziom wody podnieśli tylko na czas odbycia imprezy i znów widzimy KAŁUŻE BŁOTA. Czas najwyższy znów otrząsnąć wlodarzami i starostom by przywrócić płynącą wodę w prawdziwym korycie rzeki Odry!!