Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Boże Ciało w Nędzy. Wierni przeszli w procesji do czterech ołtarzy [ZDJĘCIA]

Na 16 czerwca przypada w tym roku Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z aparatem wybraliśmy się do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Nędzy, gdzie msza św. rozpoczęła się o 8.00. Później ze świątyni wyruszyła procesja. Kościół odwiedziły tłumy. 

Boże Ciało w Nędzy. Wierni przeszli w procesji do czterech ołtarzy [ZDJĘCIA]
Duchowny w dłoniach trzyma uniesioną monstrancję z eucharystią

Po ofierze, widowiskowym przemarszu ze sztandarami wokół ołtarza oraz komunii św. zaczęła się procesja ulicami Nędzy.

Pierwsza stacja zrobiona przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Niosący krzyż Szymon Plewa szedł na czele procesji. Za nim podążały poczty sztandarowe, młodzież Maryjna, Róże Różańcowe, kolejarze, strażacy oraz górnicy. Za nimi szły dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Po nich dzieci sypiące kwiaty oraz wierni. Między nimi proboszcz parafii, ks. Joachim Miksa.

Druga stacja zrobiona przez młodzież parafialną

Na całej trasie domy oraz ich ogrodzenia były przystrojone kwiatami, wstążkami, flagami oraz figurkami świętych.

Ołtarze były robione przez różne grupy wiernych.

Trzecia stacja zrobiona przez Róże Różancowe

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].