Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fun nad Odrą - Racibórz tłumnie zebrał się na miejskiej plaży [ZDJĘCIA][WIDEO]

Po klasycznych koncertach, które odbyły się w sądzie oraz wodociągach Dni Raciborza 2022 przeniosły się na miejską plażę. Wraz ze zmianą scenerii nastąpiła również zmiana gatunku muzyki. Raciborzanie otrzymali namiastkę kultowego Intro Festiwalu, który ostatni raz odbył się w 2019 roku. Muzyka klubowa, elektroniczna połączona z instrumentami z różnych zakątków świata oraz plaża - czego chcieć więcej?

Fun nad Odrą - Racibórz tłumnie zebrał się na miejskiej plaży [ZDJĘCIA][WIDEO]

RENI JUSIS

Reni Jusis – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce. Reni Jusis jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce.

Ma na swoim koncie 9 płyt studyjnych, 6 Fryderyków i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej. Jej muzykę można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką Artystki są niezwykle dynamiczne i pełne energii koncerty klubowe, które łączą nowoczesny live-act z setami DJ-skimi. 

Po odważnym, eksperymentalnym krążku "BANG!" sprzed kilku lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, Reni Jusis powróciła w 2018 roku z ultra tanecznym albumem zatytułowanym „ĆMA”, będący kontynuacją jej dotychczasowej klubowej twórczości. 2021 i 22 rok w karierze Reni Jusis stał pod znakiem projektu „Je suis Reni – francuska przygoda Reni Jusis”.

RAIDHO & T.ETNO

RAIDHO & T.ETNO to wyjątkowy duet, który łączy muzykę elektroniczną z brzmieniami nietypowych instrumentów etnicznych z różnych zakątków świata. Panowie współpracują zarówno w studio, jak i na scenie. Systematycznie występują na renomowanych wydarzeniach klubowych i festiwalach w Polsce i za granicą. Raidho to reprezentant brzmień elektronicznych. Regularne wydawnictwa w topowych wytwórniach na świecie - Sol Selectas Records oraz Bar25 Music – zaowocowały międzynarodowymi występami w takich miejscach jak Tulum Mexico, Mykonos, Ibiza, ADE Amsterdam, czy (jako pierwszy polski producent) podczas najbardziej prestiżowego festiwalu Burning Man, który odbywa się na pustyni Newada w USA. W latach 2019-2021 znajdował się w TOP40 najlepiej sprzedających się artystów w gatunku Electronica / Downtempo w najpopularniejszym międzynarodowym sklepie - Beatport. T.Etno to utalentowany muzyk, kompozytor i multi-instrumentalista z Chorzowa, który posiada w swojej kolekcji ponad 300 etnicznych instrumentów z całego świata. Odpowiedzialny za etniczne brzmienie zespołu Tulia, laureata 55. KFPP w Opolu; debiutancki album zespołu pokrył się platyną I otrzymał nagrodę Fryderyk 2019 w kategorii "debiut roku". Jest również członkiem grupy teatralnej Mumio, a jako muzyk sesyjny regularnie uczestniczy w nagraniach różnorodnych wydawnictw i publikacji, często u boku czołowych polskich artystów. Prowadzi również warsztaty muzyczne i tworzy własne instrumenty. Obaj wydali dotychczas 3 single w takich prestiżowych międzynarodowo wytwórniach jak Iboga Records, Acker Records oraz Sol Selectas Records. Ich utwór “Dreamin”, remixowany przez niemieckiego artystę El Mundo zdobył uznanie wielu znaczących nazwisk na międzynarodowej scenie muzycznej, a w tym Guy Gerber, Behrouz, Audiofly czy Sabo. Na scenie łączą występ hybrydowy z brzmieniami rzadkich instrumentów etnicznych, tworząc duet, jakiego dotychczas nie było na polskiej scenie klubowej.

SINCZ

Andrzej Siniarski-Czaplicki, znany jako Sincz, na swoją renomę pracuje już blisko dwadzieścia lat. To właśnie na początku lat 00., jako nastolatek, przecierał pierwsze ścieżki na klubowej scenie Polski. Sincz szybko zyskał nie tylko aprobatę, ale i zaufanie lokalnego środowiska, czego efektem były występy w wiodących miejscówkach w kraju, autorskie cykle czy rezydentury. Chwilę później przyszły sukcesy na arenie międzynarodowej, a także sety obok takich postaci jak Loco Dice, Mario Bosanov, Rodriquez Jr., Ame, Shaun Reeves, Kolektiv Turmstrasse czy Sandy Rivera.

Ponadto, niewielu polskich producentów i didżejów może wpisać w swoje CV współpracę z Carlem Coxem, Johnem Digweedem, Pete Tongiem i Fillipem Straubem. To pod okiem tych twórców Sincz zbierał kolejne szlify w słonecznej Mekce clubbingu – na Ibizie. To niezwykłe doświadczenie było pochodną zwycięstwa w konkursie Burn Residency Mix Off 2014. Ze wspomnianymi tuzami światowej elektroniki Sincz miał okazję występować w kultowych miejscówkach znajdujących się na hiszpańskiej wyspie. Warto tu wspomnieć choćby o Privillege, Café Mambo czy Sands. To jednak nie koniec aspiracji warszawiaka – jak sam zapowiedział, marzy o powrocie na Ibizę.

ARUDE

Z kolei tworzący jako Arude, a pochodzący z Ukrainy Anton Rudenko, wciąż może być określany mianem “młodego artysty”, lecz bagaż jego dokonań jest już naprawdę spory. Choć zadebiutował kilkanaście lat później od Sincza, nie zamierzał tracić czasu – niemal od początku stał się niezwykle płodnym producentem i rozchwytywanym didżejem. Duża intensywność, z jaką Arude rozwija swoją karierę, współgra z jego artystycznym progresem.

Kolejne produkcje czy remiksy jedynie potwierdzały wielki talent Ukraińca, który coraz częściej doceniali także wydawcy. Wystarczy zajrzeć na profil Arude w serwisie Soundcloud by zrozumieć o co chodzi – liczba produkowanych utworów, remiksów czy nagrywanych setów dla coraz bardziej prestiżowych cykli robi wrażenie. Od samego początku Anton zgrabnie lawiruje między wieloma gatunkami, udowadniając szerokie horyzonty swoich inspiracji i obszerny wachlarz umiejętności. To, co wyróżnia go spośród tłumu młodych producentów, to niezwykły talent do “grania nastrojem” – jego utwory, choć niebywale taneczne, umiejętnie przemycają kalejdoskop emocji, od smutku do radości, od nostalgii do euforii, od tęsknoty do skupienia. Głębokie, rozbudowane brzmienie szybko stało się znakiem rozpoznawczym Ukraińca, który z biegiem czasu ma coraz więcej wspólnego z Polską i tutejszą sceną klubową, na której jest znaną i lubianą postacią.

FURRIER

Furrier - booker oraz współtwórca Intro Festiwalu, który gości rok rocznie największe nazwiska sceny electronicznej.

Perkusista z zamiłowania, Dj z pasji. Raciborski kolekcjoner płyt, organizator cykli: Drop Beats Not Bombs, Full Moon, Drop Room, Import Night by Akwarium, na których promuje muzykę niekomercyjną.

Od najmłodszych lat związany z muzyką, jej też poświęca znaczną część swojego czasu. Jego sety to fuzja różnych klimatów muzycznych. Wyróżnia go znakomita, pełna emocji selekcja. Na dzień dzisiejszy jego miłością są dźwięki tech-house oraz techno. Stały bywalec najlepszych polskich  i czeskich klubów oraz festiwali. Aktualnie obłożony ciężkim sprzętem pracuje nad produkcjami muzycznymi w swoim studio.

źródło: rck.com.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].