Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rydułtowski bieg samorządności [ZDJĘCIA]

Jubileusz 30- lecia Rydułtów stał się okazją do niecodzinnej inicjatywy połączonej z festynem charytatywnym.

Rydułtowski bieg samorządności  [ZDJĘCIA]
Od prawej Karina Czekała, Angelika Pluta, Marek Wystyrk-współorganizatorzy, na podium od prawej Daniel Urbasik 3 miejsca, Jakub Malisz 1 miejse i Paweł Mencewicz 2 miejsce w kategorii bieg na 15 km. Obok podium z lewej burmistrz Rydułtów Marcin Połomski. fot.organizatorzy biegu

Rydułtowski Bieg Samorządności" był organizowany z okazji 30-lecia uzyskania praw samorządowych miasta Rydułtowy". Organizatorami biegu były Stowarzyszenie MOJE MIASTO oraz grupy nieformalne „Akademia Aktywnego Rydułtowika”, „Little Ultra RUNster” i „Biegamy Pomagamy”.

Chcieliśmy uczcić nasze samorządowe święto na sportowo  Dlatego wspólnie z osobami, które na co dzień biegają w grupach biegowych opracowaliśmy projekt dzięki któremu udało nam się zorganizować fajną imprezę biegową. Przewidzieliśmy 3 trasy biegu: 5, 10 i 15 km jak również trasę 5 km nordic walking. Każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal a 44 osoby w różnych kategoriach piękne rydułtowskie statuetki – mówi Marek Wystyrk - kierownik biegu.

W imprezie wzięło udział 100 uczestników

W klasyfikacji open pierwsze miejsca zajęli: na 5 km Janusz Skrzyszowski (Gorzyczki), na 10 km Jarosław Lewandowski (Zabrze), na 15 km Jakub Malisz (Bogunice), na 5 km nordic walking Dawid Kopiec (Rydułtowy). Wśród aż 5-ciu kategorii były również takie jak: Najszybsza Rydułtowianka” i „Najszybszy Rydułtowianin”. I tak na dystansie 5 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Katarzyna Janosz a „Najlepszym Rydułtowianinem” Grzegorz Połomski, na dystansie 10 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Edyta Połomska a „Najlepszym Rydułtowianinem” Kamil Smołka, na dystansie 15 km „Najlepszą Rydułtowianką” została Karolina Hołyńska-Urbasik a „Najlepszym Rydułtowianinem” Błażej Wita, na dystansie 5 km nordic walking „Najlepszą Rydułtowianką” została Joanna Miler a „Najlepszym Rydułtowianinem” Michał Grabarczyk. W biegu wystartowało w sumie 100 zawodników i zawodniczek wśród których znalazła się reprezentantka Republiki Czeskiej Pani Jana Kilarova z Ostrawy.

Akcja charytatywna w tle

Bieg był połączony z akcją charytatywną „Biegamy Pomagamy dla Mikołajka Kubala”, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni, czyli SMA. Na festyn zaproszono całe rodziny do udziału w biegu i spędzenia dnia na sportowo, a później do korzystania ze stanowisk sprzedażowych z których cały dochód zostanie przeznaczony dla Mikołajka na najdroższy lek na świecie Zolgensma warty ponad 9 mln zł, który ratuje życie – mówi koordynatorka akcji charytatywnej Joanna Kubala (ciocia małego Mikołaja).

Inicjatywa sprowadziła  na rydułtowski stadion grono wspaniałych wolontariuszy, którzy pomogli jej przygotować szereg atrakcji m.in. zabawy sportowe, malowanie twarzy, balony z helem, watę cukrową, popcorn czy dmuchańca dla dzieci. Wolontariusze Ekipy Mikołajka „Miki vs. SMA” non stop pieką ciasta, organizują fanty, zbierają nakrętki i myślą nad nowymi sposobami, gdzie i jak można zdobyć pieniążki na leczenie. Do zebrania jest kosmiczna kwota pieniędzy, ale wszyscy wiedzą, że jest o co walczyć! Zdrowie malutkiego Mikołaja i walka z jego chorobą jest dla nich bardzo ważna i robią wszystko, aby osiągnąć cel!

Rydułtowskie organizacje wsparły akcję

Podczas biegu oraz festynu charytatywnego swoje stoiska miały również rydułtowskie organizacje takie jak: Stowarzyszenie Moje Miasto, Klub Seniora „Sami Swoi”, Krąg Harcerski „Czuwaj”, Koło Gospodyń Wiejskich z Radoszów, Fundacja Oko w Oko z Rakiem, grupa nieformalne: „Akademia Aktywnego Rydułtowika” i „Biegamy Pomagamy a także Biblioteka Miejska Miasta Rydułtowy.

Bieg został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy. Organizacja biegu była współfinansowana z środków Programu „Działaj Lokalnie” w ramach projektu Stowarzyszenia Moje Miasto i grupy nieformalnej „Akademia Aktywnego Rydułtowika” pn. „5+10+15=30 km na 30 lat samorządności w biegu”.

Ludzie

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].