Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zakupy za 3000 uśmiechów. Rybnickie "Półki Dobra" nie istniałyby bez życzliwych ludzi

Szacuje się, że przez rybnickie "Półki Dobra" przewinęło się około 3000 osób od początku działalności sklepu. To daje w przybliżeniu 150 osób dziennie. 

Zakupy za 3000 uśmiechów. Rybnickie "Półki Dobra" nie istniałyby bez życzliwych ludzi
Półki Dobra sprawdzają się w Rybniku świetnie

Zakupy za jeden uśmiech

Nawet 150 osób dziennie korzysta ze wsparcia oferowanego przez rybnickie „Półki dobra” – sklepu dla uchodźców, w którym – przypomnijmy – środkiem płatniczym jest słowo dziękuję.

- Coraz więcej naszych ukraińskich gości powoli się usamodzielnia – znajdują pracę i mieszkanie, zaczynają tutaj w miarę normalne życie – zauważa prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Wielu jednak wciąż jeszcze potrzebuje naszego wsparcia i pomocy, bo przecież nawet po podjęciu pracy, wypłata nie pojawi się od razu – wyjaśnia.

Pracownicy sklepu - Ukrainki i Ukraińcy mieszkający w Rybniku, związani z projektem „28 dzielnica”, przyznają, że ostatnio da się zaobserwować mniej osób przychodzących po pomoc. I choć część z Ukraińców regularnie korzystających z oferty „Półek dobra” to te same osoby (sklep prowadzi rejestrację klientów), to codziennie pojawiają się nowi, szukający wsparcia na swój start w Rybniku. Od początku istnienia sklepu, przewinęło się przez niego ok. 3 tys. osób.  

Na sklepowych półkach znaleźć można szeroki asortyment towarów, jednak najpotrzebniejsze, a tym samym najczęściej schodzące, okazują się te najbardziej podstawowe: wszelkiego rodzaju kasze, olej oraz konserwy – zarówno mięsne jak i rybne. 

Sporym zainteresowaniem cieszą się też wieszaki z odzieżą wiosenną, ponieważ wiele osób dotarło do Polski w zimowych ubraniach, nie mając możliwości zabrania ze sobą niczego na zmianę. 

Warto podkreślić, że „Półki dobra” to sklep, który nie istniałby bez dobrych ludzi – zarówno osób prywatnych jak i firm, na bieżąco dbających o jego zaopatrzenie. Wśród tych ostatnich warto wymienić choćby firmę Moraj, dostarczającą różnego rodzaju bieliznę. 

Wiele osób prywatnych robiąc własne zakupy, poszerza je dodatkowe produkty, i po prostu przywozi do sklepu. 

I Ty możesz pomóc

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć zaopatrzenie sklepu, może to zrobić przynosząc towary bezpośrednio do „Półek dobra” przy ul. Ks. Brudnioka 5 (wejście od ulicy, nie od miejskiego parkingu!) w godzinach otwarcia: od poniedziałku do piątku: 16.00 - 19.00, sobota i niedziela: 10.00 - 13.00.

Wśród najbardziej potrzebnych produktów są: 

  • żywność długoterminowa (w tym mleko, mąka, płatki śniadaniowe, cukier, olej, kasza, ryż, makaron, sosy w słoikach do makaronów i kasz)
  • chemia gospodarcza (środki czyszczące, płyny do mycia naczyń, proszki do prania)
  • artykuły szkolne 
  • nowa bielizna dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci i młodzieży. Uwaga‼ Przyjmowane są wyłącznie rzeczy nowe, z metkami - (np. slipy, skarpety, rajstopy, podkoszulki itp.)
  • odzież wiosenna i letnia dla dorosłych i dzieci (ważne, żeby rzeczy były uprane, i w takim stanie, by osoba je oddająca sama nie wstydziła się ich nosić)

 „Półki dobra” to działający od 5 marca br. w Rybniku punkt pomocy rzeczowej, przypominający  zwykły sklep. Towary są tu poukładane na regałach według poszczególnych działów: odzież, artykuły spożywcze, chemiczne, opatrunkowe i wiele, wiele innych. Ubrania są posegregowane i wiszą na wieszakach, albo leżą poukładane na specjalnych stołach. Są przymierzalnie, lustra, lada, no i obsługa sklepu, która doradzi, pomoże dokonać wyboru. 

Z oferty „Półek dobra” może skorzystać każda osoba, która poświadczy swój przyjazd do Polski z terenu Ukrainy po 24 lutego br. 

Sklep został zorganizowany w salkach parafialnych kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku przy ulicy księdza Franciszka Brudnioka 5, dzięki życzliwości proboszcza tej parafii, ks. Marka Norasa.

>>> Шопінг заради однієї посмішки

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].