Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zrób naturalną odżywkę do kwiatów. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Chcesz, by bukiety z okazji Dnia Kobiet cieszyły oko nieco dłużej? A może chcesz nieco wspomóc swoje domowe kwiaty? Mamy na to banalnie prosty i niezwykle skuteczny sposób.

Zrób naturalną odżywkę do kwiatów. Potrzebujesz tylko dwóch składników
Stosowaliście kiedyś naturalną odżywkę z bananów?

Niech kwiaty cieszą oko dłużej

Z okazji Dnia Kobiet wiele pań z pewnością obdarowanych będzie pięknymi kwiatami. Dziś chcielibyśmy wam zdradzić sposób na to, by cieszyły oko nieco dłużej. I co najlepsze - sposób ten jest ekologiczny i wysoce skuteczny.

Odżywka ze skórki banana

Drogie panie. Aby kwiaty cięte (ale nie tylko, bo tę odżywkę można stosować zarówno do kwiatów domowych, doniczkowych jak i zewnętrznych) cieszyły oko naprawdę długo, były zdrowe i pięknie się rozwijały, wystarczy odżywka domowej roboty składająca się z zaledwie dwóch składników - ciepłej wody i skórki z banana.

Skórka z banana zalana ciepłą wodą, zawiesina kilkudniowa

Do przygotowania odżywki potrzebujemy:

  • umytych skórek z banana (aby pestycydy nie dostały się wraz z wodą do korzeni naszych roślin)
  • ciepłej wody
  • naczynia (słoika, wazonu lub innego podobnego naczynia)

Umyte skórki z banana zalewamy ciepłą wodą i odstawiamy na dzień lub dwa. Woda musi się zrobić mętna. Po tym czasie naszą zawiesinę rozwadniamy pół na pół (woda plus zawiesina) i podlewamy nasze kwiaty lub dolewamy do wazonu z ciętymi kwiatami. 

Co to da?

Tym sposobem dostarczamy kwiatom dużo fosforu i potasu. Odżywka jest dobra dla kwiatów kwitnących, nawet dla storczyków (kwiaty długo i obficie kwitną) oraz pomidorów. Najlepsze jest to, że odżywka jest naturalna, ekologiczna i nie wymaga od nas wielkich nakładów finansowych. 
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].