Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Walentynkowe flirty na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Co to za spotkanie?

Przed publicznością zaprezentują się znani i lubiani artyści teatru amatorskiego „Senioralne Forte”, działającego przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Początek o godz. 18:00, wstęp wolny. - Ze względu na obostrzenia sanitarne obowiązują bezpłatne wejściówki. Po ich odbiór zapraszamy od wtorku 8 lutego do zamkowego Punktu Informacji Turystycznej, przy ul. Zamkowej 2 - przekazują redakcji Nowin organizatorzy.

Walentynkowe flirty na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Co to za spotkanie?
Artyści teatru amatorskiego „Senioralne Forte” po raz kolejny wystąpią w dawnej siedzibie Piastów (fot. Zamek Piastowski w Raciborzu)

Niebawem święto zakochanych, czyli Walentynki. Z tej okazji Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej oraz Teatr „Senioralne Forte” zapraszają w sobotę 12 lutego do zamkowej sali konferencyjnej na program rozrywkowy pt. „Walentynkowe flirty”.

Występ do Walentynek

W programie, oprócz dialogów i scenek teatralnych, nie zabraknie również tańców, piosenek z lat 70. i 80. XX wieku, o różnych odcieniach miłości, towarzyszących jej emocjach oraz nastrojach, w których można odnaleźć historie przedstawiające różne fazy miłosnej relacji. Na zamkowej scenie, oprócz aktorów grupy teatralnej wystąpi także gościnnie dyrektor MOKSiR - Anna Kijek (scenariusz, scenografia i przygotowanie: Teresa Okaj, opracowanie muzyczne: Łukasz J. Porwoł).

- Niech to sobotnie wydarzenie będzie znakomitym wstępem do Dnia Zakochanych, który to będziemy obchodzić w poniedziałek 14 lutego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu do udziału w spotkaniu. Spodziewamy się dobrej zabawy w miłej atmosferze. Zachęcamy do spędzenia tego wieczoru razem z nami - zaprasza Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Maseczka i certyfikat

Organizatorzy przypominają, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów wydarzenie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym - maks. 30 proc. obłożenia (w przypadku sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu to 51 miejsc). Nie wlicza się natomiast osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem udokumentowania tego.

- UWAGA! Po wyczerpaniu wejściówek, wstęp na spektakl po okazaniu zaświadczenia. Pamiętajmy o maseczce, certyfikacie covidowym oraz zasadzie DDM - Dystans, Dezynfekcja, Maseczka - czytamy w komunikacie prasowym nadesłanym do redakcji Nowin.

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].