Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuźnia Raciborska kupiła budynek Poczty Polskiej. Będą tam mieszkania. Co z urzędem pocztowym?

To krok Miasta, o którym na łamach Nowin informowaliśmy już kilka razy. Akt notarialny burmistrz Paweł Macha podpisał w środę 29 grudnia.

Kuźnia Raciborska kupiła budynek Poczty Polskiej. Będą tam mieszkania. Co z urzędem pocztowym?
To obiekt, który kupiła gmina (fot. UM Kuźnia Raciborska)

Gmina kupiła budynek za 384174,04 zł. Na nieruchomości tej o powierzchni 2890 mkw. znajduje się budynek usługowo-mieszkalny (601,59 mkw.) oraz gospodarczy (163,94 mkw.). - W budynku znajdują się cztery lokale mieszkalne i jest szansa, że niedługo na poddaszu powstaną kolejne - informuje samorząd.

Rada dała zielone światło

To krok, na który wcześniej zgodzili się radni, podejmując stosowną uchwałę. Przypomnijmy, według wcześniejszych zapowiedzi burmistrza w obiekcie Poczty Polskiej mają znaleźć się mieszkania, choć jeszcze nie wiadomo, czy będą to obiekty komunalne, czy komercyjne. - To będzie już od państwa zależało - odpowiedział Paweł Macha, kiedy pytał o to radny Roman Wilk. Nadmienił jednak, że są pomysły, aby mieszkania stały się pracowniczymi.

Według informacji, które podawano przed rokiem, w obiekcie "na już" jest możliwość uruchomienia czterech mieszkań, a w niedalekiej przeszłości, po przeprowadzeniu remontu kolejnych czterech. Prace te muszą być jednak konsultowane z konserwatorem zabytków, bo obiekt jest pod jego opieką.

Na terenie działki, znajduje się również budynek z wieżą. - Tylko Roszpunki tam brakuje - żartował Macha, kiedy przed rokiem wspominał o chęci zakupu tego terenu. Jak wskazał, obiekt mógłby zostać w części wykorzystany na garaże.

Co z urzędem pocztowym?

To unormowała już uchwała radnych, bo w niej wyrażono zgodę na zawarcie umowy najmu lokalu znajdującego się w budynku na 10 lat i odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy. - W budynku od lat funkcjonuje placówka poczty. Z chwilą nabycia nieruchomości gmina podpisała z Pocztą Polską umowę najmu. Placówka, tak jak do tej pory, będzie działała na parterze - potwierdzają urzędnicy.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Jan@Niezbedny 14.01.2022 15:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Fajnie że zrobią mieszkania ale niech ludzie za nie płacą a nie jak na osiedlu mieszkają za pół darmo . Sam widok bloków na osiedlu odstrasza ale skąd wziąć na remont jak ludzie nie płacą albo palca połowę tego co powinni . Szkoda że gmina musi dokłada na remonty tych bloków które moim zdaniem nadają się tylko na wyburzenie

~Papcio (37.248. * .40) 01.01.2022 17:52

Lat temu sporo do tyłu, byłem w wojsku w Kuźni i z paniami z centrali gadałem jak miałem służbę na centrali tlf. Również nosiłem i zabierałem listy do jednostki. Jestem chyba nielicznym "ludzikiem" który nie psioczy na służbę w wojsku. No i nosiłem stalowy mundur.

MichalGR 30.12.2021 13:28

Trafna decyzja.