Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Nasz plac zabaw to fajna sprawa". Przedszkole przy parku Roth ma największy plac zabaw w Raciborzu [FOTO, WIDEO, LIVE]

Przedszkole nr 13 przy ul. Kochanowskiego, tzw. rafakowskie, z największą liczbą miejsc w Raciborzu, wzbogaciło się o zupełnie nowy plac zabaw. Otwarto go z pompą w środę 24 listopada. Prezydent Polowy przyszedł do najmłodszych z czekiem na 5 tys. zł.

"Nasz plac zabaw to fajna sprawa". Przedszkole przy parku Roth ma największy plac zabaw w Raciborzu [FOTO, WIDEO, LIVE]
Prezydent Dariusz Polowy wręczył wicedyrektor Przedszkola nr 13 Marzenie Gajdeczce czek na doposażenia placówki w pomoce dydaktyczne i zabawki

Materiał wideo:

Przez ostatnie tygodnie przedszkolaki z tej placówki bacznie obserwowały, jak powstaje ich nowy plac. Dlatego z radością przywitały gości z magistratu, którzy 24 listopada przyjechali oficjalnie otworzyć zakończoną inwestycję miejską.

- Nasz plac zabaw - fajna sprawa. Tu dopiero jest zabawa! Dziękujemy w imieniu przedszkolaków tych młodszych i starszaków - wspólnie powiedziały Dariuszowi Polowemu.

"Zwracamy plac przedszkolu"

Prezydentowi wręczono wykonane przez dzieci podziękowania. Takowe trafiły też do naczelnika wydziału edukacji Krzysztofa Żychskiego i pracownicy tego wydziału Moniki Rim.

Włodarz Raciborza, zanim przeciął wstęgę miał przy ul. Kochanowskiego krótką przemowę:

- Był taki moment, że nie było tu placu zabaw. Tak się podziało, bo nie wszyscy zadbali właściwie o teren przy przedszkolu. Gmina nie przypilnowała, żeby pozostał on jej własnością. Szczęśliwie, dzięki moim rozmowom z prezesem Rafako pozyskaliśmy ten teren i zwracamy go przedszkolu. Ma teraz ten piękny plac zabaw i dodatkowo na dotychczasowym placu zabaw ma też nowe urządzenia zakupione za pieniądze z projektu unijnego, projektu, którego motorem był pan naczelnik Żychski - powiedział Dariusz Polowy.

Przekazał na ręce wicedyrektor przedszkola Marzeny Gajdeczki czeka na kwotę 5 tys. zł, wyjaśniając, że to pieniądze na: doposażenie placówki w zabawki, pomoce dydaktyczne i na to co będzie potrzebne.

- Plac zabaw uważam za otwarty, wszystkie te sprzęty są dla was - stwierdził D. Polowy po tym jak z panią wicedyrektor i reprezentantką przedszkolaków dokonał oficjalnego przecięcia wstęgi.

Od wakacji czekali na finalizację

Szef miejskiej edukacji Krzysztof Żychski podał nam, że Miasto wydało na plac 345 tys. zł. Powstała tu strefa zabawy, mini siłownia i teren zielony (trawa wzejdzie wiosną). - Od sierpnia czekaliśmy na tę realizację, a w ogóle to od kilku lat czekano w przedszkolu na ten plac. Problemem były sprawy własnościowe, wymagały uregulowania - mówił naczelnik.

Żychski zaznaczył, że największa inwestycja oświatowa w tym roku jeśli chodzi o place przedszkolne. Pozostałe doposażenia były realizowane z projektu unijnego. - Największy zakres zrealizowaliśmy właśnie tutaj. Wszystkie placówki coś w tym roku pozyskały, ale w Przedszkolu nr 13 wykonaliśmy dwa place - wyjaśnił urzędnik z Batorego.

Nowościami na placu "trzynastki" są mini-siłownia i mały labirynt z zagadkami.

Czy są plany kolejnych inwestycji w przedszkola miejskie? - Nie poprzestajemy na tym co do tej pory, ale zostawmy niespodzianki na przyszły rok - uśmiechnął się Krzysztof Żychski.

Moment wyjątkowy

Wicedyrektor placówki Marzena Gajdeczka powiedziała, że oddanie placu do użytku to chwila dla przedszkola niezwykła. - Czekaliśmy dość sporo i to moment wyjątkowy. Plac jest bogato wyposażony. Są sprzęty, których inne przedszkola jeszcze nie posiadają. Każde dziecko coś tu znajdzie dla siebie. Myślę, że ten plac uatrakcyjni czas naszym dzieciom - stwierdziła Gajdeczka.

Wcześniej dzieci chodziły bawić się do pobliskiego parku im. Miasta Roth. Korzystano też z mniejszego placu przy budynku przedszkolnym.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].