Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Połowa podstawówek w Raciborzu odstaje w matematyce od średniej wojewódzkiej

Porównując najnowsze dane wydziału edukacji magistratu zebrane z 10 raciborskich placówek widać, że w 5 z nich tegoroczny egzamin ósmoklasisty z matematyki napisano poniżej średniej wojewódzkiej. Ta wyniosła 47% punktów możliwych do zdobycia. Najsłabiej wypadła tu szkoła z Ocic, osiągając 36%.

Połowa podstawówek w Raciborzu odstaje w matematyce od średniej wojewódzkiej
Naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski przedstawi dane oświatowe radnym Raciborza na sierpniowym posiedzeniu komisji oświaty oraz sesji rady

Informacje o wynikach egzaminu ósmoklasistów zawiera Sprawozdanie Oświatowe za rok szkolny 2020/2021 przygotowane w raciborskim magistracie. Wydział Edukacji urzędu kierowany przez Krzysztofa Żychskiego zebrał w wakacje dane z poszczególnych podstawówek, by włączyć je do materiału, który zostanie omówiony w sierpniu przed radą miasta.

Czy poza celem statystycznym urzędnicy od oświaty w magistracie wyciągają wnioski z takich informacji? Takie ruchy - wskutek dyskusji w starostwie, zastosowano w liceum Kasprowicza, gdy w ubiegłym roku słabo wypadły tam matury. W kolejnych egzaminach I LO okazało się miejskim liderem w zdawalności matur.

- Okres pandemii był specyficzny, bierzemy to pod uwagę. Dużych, niepokojących różnic w wynikach egzaminu nie zaobserwowaliśmy i w tym roku nie mamy zaleceń, aby w placówkach wdrażać jakieś plany naprawcze w tym zakresie. W przeszłości prowadziliśmy takie rozmowy z dyrektorami, jeśli wyniki tego testu odbiegały od normy wojewódzkiej czy gminnej - powiedział nam K. Żychski.

W materiale dla radnych podpisanym przez prezydenta Raciborza Dariusza Polowego zawarto stwierdzenie, że wyniki sprawdzianu kompetencji uczniów klas ósmych w roku szkolnym 2020/2021 należy uznać za satysfakcjonujące.

Dzielnice pokłoniły się królowej nauk

Szkoły, gdzie matematyka sprawiła uczniom trudności na egzaminie dla ósmych klas to w Raciborzu: SP2 w Płoni, SP3 w Brzeziu, SP4, SP5 i wspomniana SP7 z Ocic. Najlepszy wynik uzyskała tu szkoła z Ostroga (SP1) - 53% punktów możliwych do zdobycia.

Jeśli chodzi o egzamin z języka polskiego, to poniżej średniej wojewódzkiej - 61% - napisali go uczniowie z Brzezia i „czwórki”. Tu najlepiej zaprezentowała się w Raciborzu SP2 z Płoni - 74%.

Osiemnastka na dwóch biegunach

SP18 może się cieszyć pozycją lidera w egzaminie z języka angielskiego - miała aż 81% przy średniej wojewódzkiej 67%. Najsłabiej wypadła SP3 z Brzezia (53%)

W teście wiedzy z języka niemieckiego najlepszy wynik odnotowała SP4 - 85% przy średniej wojewódzkiej 56%. Ostatnia w klasyfikacji miejskiej okazała się SP18 - tylko 23%. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym zestawieniu wydział nie zebrał pełnych danych (do momentu opracowania materiału dla rady, czyli do 11 sierpnia). Zabrakło ich ze Studziennej (szkoła dwujęzyczna) oraz Płoni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tojestdno (193.105. * .177) 13.08.2021 16:45

jaki prezydent i naczelnik takie podstawówki.wszystko trzymane w ryzach gumką od majtek i tuszowane rozwodnioną farbą drukarską.