Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wzbudzona sygnalizacja świetlna i nowe oświetlenie. Będzie bezpieczniej

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. pozyskał 153,5 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Wiosny Ludów w Marklowicach.

Wzbudzona sygnalizacja świetlna i nowe oświetlenie. Będzie bezpieczniej
Szacowany koszt inwestycji to 192 tys., z czego pozyskana dotacja wynosi 80%, czyli 153 600 zł. Obecnie sygnalizacja jest projektowana, a termin jej realizacji to przełom 2021-2022 r.

Zakres prac

Na istniejącym przejściu dla pieszych przy ul. Wiosny Ludów, bezpośrednio w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2, przewidziano wykonanie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej wraz z doświetleniem w technologii LED. Planowane jest zastosowanie sygnalizacji świetlnej acyklicznej, pracującej w oparciu o system wykrywania ruchu w rejonie przejścia.

– To kolejna inwestycja Powiatu w poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego na powiatowych drogach, zwłaszcza osób pieszych – mówi starosta Leszek Bizoń, który przypomina, że podobne inwestycje w minionym roku Powiat Wodzisławski zrealizował w Godowie, Połomi i Gogołowej.

Tryb ALL RED

Dla wymuszenia zmniejszenia prędkości przez kierowców dojeżdżających do przejścia dla pieszych założono dodatkowo zastosowanie trybu „wszystko czerwone” („All Red”). Polega on na tym, że nawet gdy na skrzyżowaniu nie ma nikogo, to cały czas świeci się czerwone światło. Dopiero gdy kierowca dojeżdża do świateł, poruszając się z obowiązującą na danym odcinku prędkością, zmienia się ono na zielone.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].