Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obiekty z Żor, Wodzisławia, Godowa i Tworkowa nominowane do tytułu najlepszej przestrzeni województwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach, Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu-Zdroju, Oaza Aktywności w Wodzisławiu, rewitalizacja zamku w Tworkowie oraz budowa przedszkola w Gołkowicach walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2021 roku. Mieszkańcy wybiorą obiekt, który spełnia ich oczekiwania, a zarazem pełni istotną funkcję w mieście.

Obiekty z Żor, Wodzisławia, Godowa i Tworkowa nominowane do tytułu najlepszej przestrzeni województwa
Biblioteka w Żorach, Oaza Aktywości w Wodzisławiu Śląskim, zamek w Tworkowie, kolejny odcinek Żelaznego Szlaku Rowerowego

Obiekty z Żor, Wodzisławia, Godowa i Tworkowa nominowane do tytułu najlepszej przestrzeni województwa

W tegorocznej 22. edycji konkursu rywalizuje 31 obiektów zlokalizowanych na terenie całego województwa śląskiego. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów zdobędzie Nagrodę Publiczności. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Są wśród nich zarówno historyczne obiekty, które zostały zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe inwestycje.

Głosuj i wygraj nagrody

Plebiscyt potrwa do końca sierpnia – warto głosować, gdyż wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Aby oddać głos wystarczy kliknąć TUTAJ, wyszukać wybrany obiekt na liście i przyznać swoje punkty. Można przyznać 3 punkty, 2 punkty oraz 1 punkt, wybierając łącznie 3 interesujące nas obiekty. Następnie należy podać swój adres e-mail i klikając w link z otrzymanej wiadomości potwierdzić oddanie głosu.

Z naszego regionu w konkursie biorą udział niedawne inwestycje. To Oaza Aktywności w Wodzisławiu Śląskim, nowy gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach, przebudowana SP17 w Jastrzębiu, Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu, rewitalizacja zamku w Tworkowie, urząd gminy w Świerklanach, przedszkole w Gołkowicach. 

Ogłoszenie wyników jesienią

Warto dodać, że prace zgłaszane do konkursu oceniane są również przez Jury Konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021 połączone z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku oraz wręczeniem nagród także zeszłorocznym laureatom, odbędzie się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zebrzydowiczanin (91.225. * .2) 09.08.2021 18:33

żelazny szlak nie jest w Jastrzębiu-Zdroju tylko w kilku gminach w Polsce i w Czechach. Nieładnie przypisywać sobie zasługi innych ....