Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trawa wysoka na metr. "Ścieżki rowerowe na wałach wyglądają na opuszczone"

- Wygląda to na brak gospodarza - pisze raciborzanin o stanie ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych w Raciborzu. Co na to urzędnicy?

Trawa wysoka na metr. "Ścieżki rowerowe na wałach wyglądają na opuszczone"
- Ścieżki rowerowe wzdłuż kanału wyglądają na opuszczone. W niektórych miejscach powalone gałęzie drzew sięgają ścieżki. Trawa wysoka na około 1 metr - pisze raciborzanin do Nowin.

Czy tak ma być? Czy jest to przeoczenie? - zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Racibórz (mając na uwadze ograniczenie harmonogramu koszenia miejskich zieleńców oraz zakładanie łąk kwietnych w obecnej kadencji samorządu. Pytania zadaliśmy drogą mailową. Brak reakcji ze strony urzędników odpowiedzialnych za kontakty z mediami skłonił nas do zadania pytań prezydentowi.

To nie my, to Wody Polskie

Rozpoczynający urlop Dariusz Polowy powiedział nam, że koszenie wałów jest realizowane zarówno przez Miasto jak i PGW Wody Polskie. Szczegółów mieliśmy dowiedzieć się od jego zastępcy - Dominika Koniecznego. - Najlepiej byłoby, gdyby mieszkaniec zgłosił to w systemie ESIM* - usłyszeliśmy od wiceprezydenta Koniecznego. Dopytywaliśmy o to, kto odpowiada za koszenie trawy na wałach przeciwpowodziowych oraz harmonogram koszenia. Wiceprezydent obiecał rozeznać temat.

Widok piękny, ale roślinność porastająca wał przeciwpowodziowy bezpośrednio przy ścieżce powinna być skoszona - uważa Czytelnik Nowin, który skontaktował się z redakcją.

Pracownicy PK ruszą do pracy

Następnego dnia wiceprezydent Dominik Konieczny skontaktował się z redakcją Nowin. Przekazał nam, że miasto na mocy porozumienia z Wodami Polskimi kosi trawę metr od krawędzi ścieżki rowerowej (w dół wału). Ponowne koszenie całego wału ma być w gestii Wód Polskich.

- My już raz w tym roku skosiliśmy trawę, jednak nie wiedzieć czemu Wody Polskie dotychczas nie przystąpiły do koszenia. Stąd problem. Nie patrząc na ten harmonogram poleciłem, żeby Przedsiębiorstwo Komunalne własnym sumptem raz jeszcze wykonało nasz zakres koszenia, czyli metr od krawędzi ścieżki - powiedział nam Dominik Konieczny.

* * *

Z zapowiedzi wiceprezydenta Dominika Koniecznego wynika, że część roślinność porastająca wały przeciwpowodziowe w sąsiedztwie ścieżek rowerowych wkrótce zostanie skoszona przez pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego. Niezależnie od tego zwróciliśmy się do Wód Polskich z prośbą o komentarz w tej sprawie.

Ludzie

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wark (5.184. * .227) 04.08.2021 14:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Niektórym wszystko przeszkadza. Więcej takich pretensji, to Wody Polskie zamkną w pizdu wały i będzie spokój.

~siano (5.184. * .40) 04.08.2021 11:35
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

ludzie !!!!
ta trawa zagraża ideologi jaką wprowadził nasz rząd
ona nie odzwierciedla stanu naszego kraju
zagraża porządkowi i bezpieczeństwie jakim jesteśmy otoczni przez władzę
ta trawa uzurpuje sobie prawo do bycia trawą
a to w naszym kraju nie przejdzie tak łatwo
ta rosnąca trawa powinna być skoszona i spalona na stosie jak czarownice w średniowieczu
może przez takie traktowanie trawy tak rosnące
inne trawy zrozumieją że ład i porządek oraz czystość cielesna
wyprowadzi nasz kraj
na jeszcze lepsze łany
trawy kulturalnej
trawy uległej
trawy niskiej
SKOŚCIE WROGA !!!!!

~gumazero (89.151. * .227) 04.08.2021 00:21
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W niektórych miejscach niekoszona trawa albo żywopłot przeszkadza w swobodnym przemieszczaniu się. Już bez przesady, że miasto ma być zarośnięte!

~porusela (95.175. * .150) 03.08.2021 21:22
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Konietrzny i Łenski
to ojcowie każdej klęski
A jak włączy się Pólowy
to kataklizm jest gotowy.

~Lllllllip (5.173. * .139) 03.08.2021 19:59
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Do mieszkaniec18. Tobie chyba gnije coś może bo niesłyszałem aby trawa nie koszona gniła i śmierdziaiła. Nasadźcie sobie tam lepiej drzew a nie nawołuj do koszenia jeszcze. Jak można taki wielki teren i pusty bez drzew i zieleni bez jednej ławki. Tym się zajmij a nie koszeniem trawy. To wasze podwórko jest jedne z najgorszych w Raciborzu puste bez drzew bez ławek. Ciesz się, że masz trochę zieleni zanim ci parking pod oknami lub coś innego wybudują. Wtedy docenisz tą trawę.

~mieszkaniec18 (89.151. * .113) 03.08.2021 19:18
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To może też skosicie na Ul Katowickiej?To już nawet nie wygląda.Tutaj jest syf,kiła i jeszcze coś.Przepraszam za słownictwo.Ale nie mogę nic lepszego napisać o rządach nowej Pani prezes.To zakrawa na kpinę.Pod oknami trawa już śmierdzi,bo jest przegnita.

~Git25 (5.173. * .169) 03.08.2021 17:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Syf to ty masz w głowie chyba a do drugiego - co ci przeszkadza żywopłot przy Reymonta ? On jest za nisko przycinany i powinien być na co najmiej 3 m wysokości a nie taki niski odsłaniając ulicę.

~adamtutaj (80.68. * .223) 03.08.2021 17:35
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

wody polskie działa jak każde przedsiębiorstwo państwowe - nie działa, w innych miastach przy odrze syf jest podobny jak nie większy

~WujStaszek (195.254. * .110) 03.08.2021 17:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"raciborzaninie" - chyba mało jeździsz po kraju i Europie , jak przeszkadzają Ci te rośliny ( wysokiej trawy nie widziałeś ) , a i jeszcze jedno : redakcja i "urzędnicy" podłapują głupawe tematy.

~Użytkownikrafal (83.4. * .250) 03.08.2021 16:27
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A co z żywopłotem przy rejmonta od strony Odry?

~trawa (195.66. * .10) 03.08.2021 13:53
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

No właśnie, dlaczego niby ta trawa powinna być skoszona.

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .201) 03.08.2021 13:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Problemy pierwszego świata...

~LewackiGrantNaukowy (193.200. * .16) 03.08.2021 12:43
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ścieżki rowerowe, a więc i rowerzyści, są gośćmi na infrastrukturze Wód Polskich. Jak macie focha, to się bawcie na swoim. Wały mają inne funkcje podstawowe niż zapewnianie wam wrażeń.

~Hiliaryy (94.254. * .77) 03.08.2021 12:07
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Co komu przeszkadza trawa obok ścieżki ? Nie ma żadnego grraniczonego koszenia w Raciborzu. Jest koszenie na wariata do golej ziemi i co chwilę i to przez takich ludzi jak ta z tego listu. Od kiedy to słucha się jednej osoby i jej listu , która nie ma pojęcia co pisze ?