Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co Remigiusz Rączka gotował z gospodyniami z Zabełkowa w Ruinach Zamku w Tworkowie?

Ponownie gminę Krzyżanowice odwiedził Remigiusz Rączka. Słynny kucharz przyjechał tym razem do budynku dawnej wozowni tworkowskiego zamku, gdzie gotował z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Zabełkowa.

Remigiusz Rączka przyjechał do Tworkowa, aby nagrać kolejny odcinek w ramach programu kulinarnego "Rączka gotuje", który emitowany jest na antenie TVP3 Katowice. Wizytę gościa na gminnej stronie internetowej zrelacjonowali urzędnicy. – Remigiusz Rączka, w pomieszczeniach wozowni, gotował w towarzystwie przewodniczącej KGW Zabełków Anny Kupki oraz członkiń koła Urszuli Jeziorskiej i Haliny Szulik. Na danie główne wybrano knedle z nadziewaną kaczką, którą wraz z Remigiuszem Rączką przygotowała Urszula Jeziorska, z kolei Anna Kupka i Halina Szulik zaprezentowały kołoczyki na zimno. Podczas emisji odcinku zobaczymy również wójta gminy Grzegorza Utrackiego, który opowie o atrakcjach turystycznych gminy Krzyżanowice oraz o przeprowadzonych inwestycjach, które odmieniły Ruiny Zamku w Tworkowie – czytamy w urzędniczej relacji.

I jak zapowiedziano, premiera odcinka odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 lipca br. o godzinie 18.00 na antenie TVP3 Katowice, zaś jego powtórka będzie miała swoją emisję dzień później, 11 lipca o godzinie 10.30. Odcinek będzie również dostępny na stronie internetowej TVP3 Katowice po jego emisji telewizyjnej.

Przypomnijmy, była to kolejna wizyta znanego kucharza na terenie gminy Krzyżanowice. Kilka tygodni wcześniej odwiedził w tzw. Różanym Pałacu Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy, w ramach programu "Klasztorne Smaki według Remigiusza Rączki" (czytaj więcej TUTAJ i TUTAJ).

fot. UG Krzyżanowice

Ludzie

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Remigiusz Rączka

Znany i lubiany kucharz, mistrz kuchni śląskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].