Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak szybko pozbyć się afty?

Afty potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Te niewielkie owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej powodują ból, dyskomfort podczas przełykania i problemy z mówieniem. Mimo tego, że znikają samoistnie maksymalnie po kilku tygodniach, to można pozbyć się ich o wiele szybciej. Istnieją naturalne metody, które łagodzą uciążliwe dolegliwości, ale warto również sięgnąć po skuteczny lek na afty.

Jak szybko pozbyć się afty?

Afta to zmiana, która dotyka jamę ustną – może wystąpić na i pod językiem, na wargach, na ścianach policzków, na dziąsłach. Przypomina ona nadżerkę lub owrzodzenie. Za jej powstanie nie odpowiadają wirusy, dlatego nie można się nią zarazić. Pojawieniu się aft sprzyja próchnica, urazy śluzówki, noszenie aparatu ortodontycznego, ale też stres, alergie, a nawet uwarunkowania genetyczne. Można je leczyć domowymi sposobami lub wybierając lek na afty, którego stosowanie przynosi szybkie efekty.

Jak leczy się afty?

Leczenie tych zmian powinno zacząć się od znalezienia i wyeliminowania przyczyny ich powstawania. Natomiast aby nie cierpieć z powodu owrzodzeń w jamie ustnej, warto wypróbować domowe metody oraz samodzielnie wykonane preparaty na afty. Można do tego wykorzystać produkty, które znajdują się każdym domu, czyli:

  • herbatę – jej liście mogą przyspieszyć gojenie się aft. Warto przykładać torebkę wyjętą z zaparzonego naparu w miejsce, gdzie pojawiły się owrzodzenia
  • sól – roztwór soli i wody pomoże odkazić jamę ustną, co jest niezwykle ważnym elementem leczenia
  • rumianek i tymianek – napary z tych ziół mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne
  • woda utleniona – podobnie jak roztwór soli odkaża jamę ustną.

Oprócz tego za dobre leki na afty uważa się olej goździkowy oraz liście lub żele z aloesu. Mimo tego domowe specyfiki nie zawsze okazują się najlepszym orężem do walki z tymi uciążliwymi zmianami. Lekarstwa na afty działają zwykle efektywniej i zdecydowanie szybciej przynoszą ulgę w bólu.

Jak działają leki na afty?

Osoba, która cierpi z powodu bolesnych nadżerek na wargach, języku czy na policzkach, może w krótkim czasie pozbyć się uczucia dyskomfortu. Z pomocą przychodzą skuteczne leki na afty.

Preparaty takie mają szerokie spektrum działania – uśmierzają ból, odkażają, mają właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjnie. Lek na afty może mieć tradycyjną postać płynu do płukania jamy ustnej lub sprayu z precyzyjny aplikatorem, dzięki czemu jego stosowanie jest niezwykle łatwe.

W czym tkwi sekret skuteczności leków na afty? Za efektywność tych środków odpowiada ich receptura. W ich składzie znajdują się:

  • składniki pochodzenia naturalnego – wyciąg z koszyczków rumianku, liści szałwii czy kory dębu, które działają ściągająco i przeciwzapalnie
  • substancje przeciwbólowe – np. benzokaina.

Właśnie dlatego lek na afty jest najlepszym sposobem na pozbycie się zarówno samych owrzodzeń w jamie ustnej, jak i uciążliwego bólu.

Domowe sposoby warto stosować jako wsparcie procesu leczenia zmian w obrębie błony śluzowej. Mimo że ich stosowanie nie jest tak skuteczne jak aplikacja leków na afty, to na pewno przysłużą się one utrzymaniu higieny jamy ustnej, co ma duże znaczenie podczas gojenia sią ran.

Materiał zewnętrzny