Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wkrótce powstanie film promujący trzecie wydanie książki "Jo był ukradziony"

Autorzy książki "Jo był ukradziony" wraz z przedstawicielami stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów wzięli udział w nagraniu do filmu, promującego trzecie wydanie publikacji. Opowiedzieli o dotąd niepublikowanych historiach związanych z Tragedią Górnośląską. 

Wkrótce powstanie film promujący trzecie wydanie książki "Jo był ukradziony"
Dr Mateusz Sobeczko, Marek Wystyrk i dr hab. Kazimierz Miroszewski podczas nagrania promującego trzecie wydanie książki "Jo był ukradziony".

Wkrótce powstanie film promujący trzecie wydanie książki "Jo był ukradziony"

Trzecie wydanie publikacji "Jo był ukradziony" zostało uzupełnione o niepublikowane dotąd historie Ślązaków, którzy byli ofiarami Tragedii Górnośląskiej. Nowe wydanie książki powstało dzięki wsparciu finansowemu Miasta Rydułtowy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Nakład trzeciego wydania książki w 2020 roku wyniósł 500 egzemplarzy. 

- Pierwsze wydanie otworzyło szeroko drzwi do historii, których ludzie w większości nie znali lub co gorsza chcieli zapomnieć, szczególnie jeśli mówimy o ofiarach Tragedii Górnośląskiej. Od 2016 roku popularność tej tematyki, zwłaszcza w naszym regionie rybnickim wzrosła poprzez wydanie tej książki, a także późniejsze wydarzenia: spektakl pod tym samym tytułem, którego premiera miała miejsce w 2017 r. na kopalni Ignacy oraz film Adama Grzegorzka, który powstał w ubiegłym roku – mówi Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów, które zainicjowało powstanie książki w oparciu o projekty zewnętrzne.

- Teraz po spektaklu i filmie Adama Grzegorzka postanowiliśmy stworzyć kolejny film promujący książkę, w którym o nowych historiach opowiedzieli autorzy publikacji "Jo był ukradziony". Film powinien powstać lada dzień. Będzie zawierał materiały filmowe, które dotąd powstały w ramach naszej inicjatywy. Na pewno będzie to kolejna ciekawa lekcja historii, aby powojenne dramaty Ślązaków nie zostały zapomniane - podkreśla Marek Wystyrk. 

Warto dodać, że nowe wydanie książki można nieodpłatnie nabyć w siedzibie stowarzyszenia Moje Miasto, a także w Bibliotece Publicznej im. H.M. Góreckiego w Rydułtowach. 

Film jest obecnie na etapie produkcji. Będzie można go obejrzeć również na naszym portalu Nowiny.pl. 

Tekst sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].