Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Wiceburmistrz o bieżącej sytuacji w szkołach i przedszkolach

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Sylwia Brzezicka-Tesarczyk najnowsze informacje dotyczące sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w placówkach oświatowych podległych urzędowi miejskiemu przedstawiła podczas hybrydowej sesji rady miejskiej zwołanej na czwartkowe popołudnie 29 października.

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Wiceburmistrz o bieżącej sytuacji w szkołach i przedszkolach
Wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk w sesji rady miejskiej uczestniczyła w sposób zdalny, łącząc się ze swojego gabinetu.

Odpowiedzialna w gminie za sprawy oświatowe wiceburmistrz Brzezicka-Tesarczyk przypomniała o decyzji rządu w sprawie wprowadzenia nauczania zdalnego dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej zarządzonego do 6 listopada. Dalej zastępczyni Pawła Machy nawiązywała do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach, a okoliczność, która tam zapanowała, określiła „wyjątkową sytuacją”. Przypomnijmy, w placówce od 21 października wprowadzono nauczanie zdalne po tym, jak stwierdzono zakażenie koronawirusem wśród kadry nauczycielskiej, uczniów oraz ich rodziców. Nauczanie w takiej formie potrwa tam do 3 listopada (więcej TUTAJ). W Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej edukacja dla klas 1-3 odbywa się normalnie, choć pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 71 uczniów. – To są klasy, które miały kontakt z zakażonymi nauczycielami – podała wiceburmistrz. Ponadto dwóch uczniów przebywa na kwarantannie, razem z rodzicami. – Kontakt z zakażonymi był poza szkołą – wyjaśniła Brzezicka-Tesarczyk.

Jeśli chodzi o przedszkola, to w placówce nr 1 w Kuźni Raciborskiej pod nadzorem epidemiologicznym do 6 listopada pozostaje grupa 6-latków. Dla nich zorganizowano zajęcia zdalne. Kilkoro przedszkolaków wraz z rodzicami zostało skierowanych na kwarantannę ze względu na kontakt z zakażonym nauczycielem. Pozostałe oddziały przedszkolne pracują normalnie. Analogiczna sytuacja zadziała się również w Przedszkolu nr 2 w Kuźni Raciborskiej. Z kolei placówka w Rudach, która obecnie ze względu na remont swojej siedziby zlokalizowana jest w murach miejscowej podstawówki, pracuje normalnie.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

Ludzie

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].