Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Matka „Mirażu” skrytykowała MDK

Radna PiS Elżbieta Biskup (na zdj.), była dyrektorka powiatowego domu kultury poskarżyła się na sesji na politykę informacyjną MDK. Pomija się tam sukcesy tego zespołu, który obchodzi w tym roku ćwierćwiecze istnienia.

Matka „Mirażu” skrytykowała MDK

Koncert jubileuszowy „Mirażu” z okazji jego 25-lecia był wydarzeniem kulturalnym listopada. Do jego organizacji doprowadzili wokaliści zespołu, którzy przewinęli się przez lata działalności. Impreza wypadła okazale, a pod jej wrażeniem był sam starosta Grzegorz Swoboda, dziękując i gratulując Elżbiecie Biskup na listopadowej sesji powiatowej. Ta odczytała na posiedzeniu podziękowania i pozdrowienia dla „mirażystów” za pracę nad wydarzeniem. Przy okazji poskarżyła się na MDK, skąd wywodzi się „Miraż”. W domu kultury, którym przez lata kierowała Biskup, teraz „zabrakło zainteresowania” jubileuszem zespołu. Radna mówiła o „niechęci do publikowania na stronie MDK informacji o Mirażu”. – Zespół tworzą uczniowie szkół powiatowych. Reprezentowaliśmy ziemię raciborską w Parlamencie Europejskim, występujemy w największych salach koncertowych jak siedziba NOSPR w Katowicach – podkreślała założycielka jubilata. Po jej przemowie na sesji G. Swoboda potwierdził „pozytywny oddźwięk” sukcesów „Mirażu”, ale nie odniósł się do wskazań dotyczących podległej mu placówki.

(m)

Ludzie

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].