Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstanie Klub Seniora

Na terenie gminy Gorzyce powstanie Klub Seniora. O tym pomyśle informowaliśmy już kilka miesięcy temu. W marcu radni z Gorzyc szukali miejsca, w którym klub mógłby powstać. – Jak wyliczyliśmy, w naszej gminie mieszka około 5 tysięcy osób, które mają powyżej 60 roku życia. Dlatego myślę, że jest potrzeba by stworzyć im miejsce, dedykowane tylko dla nich, miejsce w którym mogli by się spotykać we własnym towarzystwie – mówiła wówczas radna Alicja Zuch, przewodnicząca Komisji Rodziny, Spraw Społecznych, Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Wyjaśniała, że chodziło o miejsce, w którym seniorzy mogli by się spotykać w swoim towarzystwie przez kilka godzin dziennie.

Powstanie Klub Seniora

Pod uwagę brane były dwie lokalizacje - świetlica w Osinach oraz remiza OSP w Bełsznicy. Lepszą okazała się ta druga. Obiekt jest nie pierwszej młodości i wymaga remontu. Na powstaniu Klubu Seniora skorzysta, bo zostanie przeprowadzony jego częściowy remont. Przede wszystkim jednak seniorzy będą mieli do niego łatwy dostęp - nie ma tu barier architektonicznych, z którym musieliby się zmagać. Budynek jest parterowy, nie ma schodów, również wejściowych.

Gmina ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie prac remontowych niezbędnych do powstania klubu oraz na jego wyposażenie w niezbędne sprzęty. Prace remontowe mają zostać wykonane do końca listopada. Przewidują one przede wszystkim kapitalny remont łazienek wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, malowanie ścian i sufitów, wymianę podłóg i grzejników, wydzielenie szatni oraz wymianę części instalacji elektrycznej.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].