Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Cyprzanowie częstowali kartoflanymi specjałami [ZDJĘCIA]

Gwarno, radośnie i smacznie. 17 listopada w Cyprzanowie zorganizowano jesienną biesiadę ziemniaczaną. Mieszkańcy spotkali się w miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Cyprzanowie częstowali kartoflanymi specjałami [ZDJĘCIA]
Elżbieta Łukawska, Maria Palisa

- Co roku nazywaliśmy tę imprezę Kartofelfest, w tym roku to jesienna biesiada ziemniaczana, i też inny termin, bo listopad, a nie październik - mówi nam głowa sołectwa Maria Palisa. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców Cyprzanowa, Lekartowa i Kornic. - Chcemy, aby to przedsięwzięcie integrowało - przyznaje M. Palisa, która imprezę o tej tematyce organizuje wspólnie z Radą Sołecką już po raz ósmy, czyli od momentu, kiedy została sołtysem.

Wydarzenie wiąże się przede wszystkim z tym, że w regionie jest dużo rolników uprawiających ziemniaki, oni też rokrocznie fundują je na imprezę, w tym roku pomogli państwo Stoszek. - Mamy swoje ciastka, placki ziemniaczane czy sałatkę jarzynową. Jest też z nami zespół Colt – wylicza szefowa Cyprzanowa, dodając, że mieszkańcy oczekują na tego typu zabawy. - Najbardziej cieszy mnie, że przychodzą seniorzy - zauważa.

Wydarzenie wiąże się nie tylko z przygotowaniem poczęstunku, ale i dekoracji. Przy każdej imprezie w Cyprzanowie odpowiada za to Elżbieta Łukawska.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców pojawili się: szef Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, sekretarz gminy Gabriel Kuczera, proboszcz Ewald Cwienk oraz 90-letnia Anna Ściborska, jedna z najstarszych nestorek zamieszkujących gminę.

(mad)

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Maria Palisa

Radna gminy Pietrowice Wielkie, sołtys Cyprzanowa 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].