Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Goście starosty: nieproszony przyszedł, zapowiedzianych nie było

Na styczniowej sesji powiatowej, która trwała ledwie godzinę, radni spierali się m.in. o to czy starosta nie zaniedbał  savoir-vivre przy zapraszaniu gości na otwarcie nowej placówki w szpitalu.

Goście starosty: nieproszony przyszedł, zapowiedzianych nie było
Ryszard Winiarski mówił na sesji o swoim smutku z powodu nieobecności w szpitalu pań radnych

- Czy nie uważał pan za słuszne zaprosić na otwarcie Punktu Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w szpitalu panią radną Teresę Frencel, która inicjowała utworzenie takiego Punktu? - usłyszał starosta Ryszard Winiarski z ust opozycyjnego radnego Dominika Koniecznego.

W odpowiedzi na taką interpelację włodarz oznajmił, że "droga była otwarta dla wszystkich". - Każdy mógł przyjść. Nikomu nie zamykałem drogi. Pan radny Wacławczyk powiedział kiedyś, że na każde spotkanie można wejść. Pewnie, że można. Nie zawsze jednak są  wskazania aby radny był wszędzie gdzie trwają negocjacje (Winiarski miał na myśli wyproszenie radnej Dutkiewicz ze spotkania z szefami NZOZ-red). Nic nie stało na przeszkodzie by przyszedł tam (do szpitala) każdy z nas tu obecnych - oznajmił Ryszard Winiarski.

Starosta był pewien, że do szpitala, na uroczyste przecięcie wstęgi w nowym Punkcie przyjdą radne Teresa Frencel i Katarzyna Dutkiewicz. - Taką miałem informację. Pomyślałem, że super, niech przyjdą i gra. Pan Szczygielski nie zapowiadał się, a przyszedł. I nikt żadnego problemu mu nie robił. Trochę mi było smutno z powodu braku pań, ale każdy podejmuje decyzje za siebie. Liczyłem, że panie będą. Bardzo - wyznał R. Winiarski na sesji.

Skomentował też zarzut radnego Koniecznego, że na spotkaniu zabrakło inicjatorki starań o utworzenie punktu orzekania. - Nie patrzę dziś na to kto złożył wniosek o utworzenie Punktu, a kto za tym chodził. Wiem o tym, że są trzy osoby, którym bardzo na tym zależało: pani Frencel, pan Szczygielski i pani Dutkiewicz, która miała znaczny wpływ na to, że Punkt jest w Raciborzu. Za to bardzo jej dziękuję. Nie wiedziałem o tym wcześniej. Dziękuję za jej wsparcie u wojewody - podkreślił Ryszard Winiarski.

Ludzie

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~farsa (77.255. * .162) 23.01.2018 21:26

Tak to już jest, sukces ma wielu ojców, porażka żadnego